Lubisz koty i zastanawiasz się nad tym, aby stać się właścicielem jednego z nich?

Koniecznie musisz pamiętać o tym, że kot ma swoje potrzeby, o które nie poprosi. Twoją rolą i największą odpowiedzialnością jest to, aby kot czuł się w Twoim domu dobrze i żeby miał spełnione wszystkie potrzeby.

Ta wiewiórka wie co to przyjaźń. Nagranie z jej udziałem podbija Internet

Drapanie

Nie chodzi tu tylko o pieszczoty, które możesz sprawić swojemu pupilowi, ale przede wszystkim o jego naturalną potrzebę. Poprzez drapanie, kot nie tylko dba o swoją higienę, ale także komunikuje się ze światem i zaznacza swoje terytorium. Musisz pamiętać, o tym, że drapanie nie wynika z jego złośliwości.

Popularne wiadomości teraz

Ida Nowakowska nie pójdzie na ślub Kasi Cichopek i Macieja Kurzjewskiego. Dlaczego gwiazda nie została zaproszona na to święto

„W ciąży jesteś?”: Zaokrąglony brzuszek 15-letniej Viki Gabor wywołał lawinę komentarzy

Anna Mucha zaliczyła wielką wpadkę z ubraniem. To była wielka wpadka nawet dla niej

Maciej Kurzajewski i jego synowie niespodziewanie zareagowali na życzenia od Pauliny Smaszcz. Informator udzielił komentarza

Jedzenie mięsa

Wbrew panującym stereotypom, że koty lubią mleko trzeba im zapewnić mięso. Żadna karma, ani zamienniki nie zapewnią im tych wszystkich składników do prawidłowego rozwoju co prawidłowo zbilansowana dieta z uwzględnieniem mięsa. 

Miejsce tylko dla Mruczka

Koty nie są zbyt wylewne w swoich uczuciach. Czasem więc potrzebują odosobnienia. Musisz zapewnić mu azyl, w którym będzie mógł skryć się kiedy już będzie zmęczony obecnością człowieka i innych domowych zwierząt.

Atrakcyjna zabawa

Mruczek ma charakter łowcy. Samo głaskanie nie wystarczy. Musisz zapewnić swojemu kotu takie zabawy, by mógł dać upust swoim naturalnym instynktom. Gonienie myszki, lub inna łowcza zabawa będzie dla niego wręcz idealna.

Czy wiedziałeś o tych wszystkich kocich potrzebach? Jesteś w stanie zapewnić je swojemu kociemu przyjacielowi?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com