Nie będą one również odpowiednie dla początkujących hodowców psów – do ich utrzymania należy ściśle przestrzegać pewnych zasad i wymagań.

Psy uznane za agresywne i potencjalnie niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi podlegają obowiązkowej rejestracji. Takie psy mogą być hodowane tylko przez doświadczonego hodowcę psów, który musi posiadać specjalne zaświadczenie; ponadto psów tych nie można zabierać na spacer bez smyczy i kagańca, a także w miejsca, gdzie jest dużo ludzi.

Dowiedzmy się, które psy są uważane za najbardziej niebezpieczne? Warto zauważyć, że przy odpowiednim szkoleniu każdy z tych psów może stać się doskonałym towarzyszem dla ludzi. Nie anuluje to jednak ograniczeń, o których pisaliśmy powyżej.

1 Rottweiler

Rottweiler

Przedstawiciele tej rasy psów są jednymi z największych psów na świecie i mogą być bardzo niebezpieczne, jeśli ich właściciel nie jest dyplomowanym treserem psów. Oni mogą być bardzo agresywne. Jednak odpowiednie szkolenie psów tej rasy bez problemów rozwiąże ten problem.

Popularne wiadomości teraz

Młodsza o 40 lat żona Marka Kondrata postawiła na swoim. Czarne chmury nad małżeństwem aktora

Smaszcz udostępniła nieprzyzwoite wideo ze swoim partnerem prosto z łóżka. Dziennikarka idzie na całość

Nowe fakty dotyczące związku Karpiela-Bułecki z Krupińską zaskoczą wszystkich:

Augustin Egurrola pokazał swojego dwuletniego syna. Oscar rośnie jak na drożdżach. Do kogo jest podobny

2 American Pit Bull Terrier

American Pit Bull Terrier

Ten pies został wyhodowany specjalnie do walk psów. Właśnie dlatego American Pit Bull Terrier ma genetyczne predyspozycje do agresywnego zachowania. Tylko profesjonalny hodowca psów może wychować psa tej rasy w taki sposób, aby on stał się wiernym przyjacielem dla człowieka.

3 Doberman

Doberman

Przedstawiciele tej rasy psów są uważani za niebezpiecznych, ponieważ gdy czują się zagrożeni, mogą szybko zaatakować osobę. Natomiast swojemu właścicielowi oni prawie zawsze okazują posłuszeństwo i życzliwość.

4 Bokser

Bokser

Te psy są nie tyle agresywne jak uparte i bardzo aktywne. Boksery nie są łatwe do trenowania. Są to bardzo dobrzy obrońcy, którzy mogą nawet skrzywdzić innych, chroniąc swoich właścicieli.

5 Dalmatyńczyk

Dalmatyńczyk

Zwykle ludzie myślą, że Dalmatyńczycy są uroczymi i nieszkodliwymi psami – to wszystko z powodu obrazu, jaki ukształtowało kino. W rzeczywistości, jeżeli dalmatyńczyka będzie hodował początkujący hodowca, to on może po prostu nie poradzić sobie z nieprzewidywalnością tego psa.

6 Alaskan malamute

Alaskan malamute

Przedstawiciele tej rasy psów są bardzo podobni do wilków. Te psy są również bardzo inteligentne. Oni mają wyraźny instynkt paczki i potrzebę hierarchii. Malamutowie postrzegają swojego właściciela jako lidera tylko wtedy, gdy są przekonani, że on jest mądrzejszy i silniejszy od nich. Mają dużo energii, która może przekształcić się w agresję, jeśli właściciel nie poświęci im wystarczająco dużo czasu i uwagi.

7 Chow chow

Chow chow

Te słodziaki nie są aż takie słodkie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jeśli właściciel nie poświęci wystarczająco dużo czasu i energii na wychowanie tego psa, on może stać się niegrzeczny i agresywny.

8 Kanadyjski pies eskimoski

Kanadyjski pies eskimoski

Te psy potrzebują dużo aktywności. Jeśli właściciel nie będzie wychodzić z psem na długie spacery, może to spowodować irytację i agresywność psa.

9 Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki

Są to cudowne i bardzo inteligentne psy, które często pracują na policji i mogą być doskonałym ogarem, stróżem, obrońcą oraz towarzyszem. Jednak pies tej rasy musi być stale szkolony. Brak szkoleń może doprowadzić do niebezpiecznych konsekwencji.

10 Cane corso

Cane corso

Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych psów, ale jego agresywność wcale nie jest związana z jego wychowaniem i szkoleniem. Nawet przy odpowiednim przeszkoleniu ten pies może być bardzo nieposłuszny, a nawet zaatakować osobę, o ile go cos bardzo zdenerwuje.