Według niektórych osób psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Są wierne, wspierają nas, pocieszają, a przecież... kompletnie nie potrafią mówić! Sprawdziliśmy więc, w jaki sposób te urocze czworonogi pokazują nam, że nas kochają. Jesteście ciekawi?

1. Liże Cię po twarzy

Dla zwykłych osób takie zachowanie będzie obrzydliwe. Tylko osoby kochające psy zrozumieją, że w ten sposób psy mówią "Kocham Cię!".

2. Nie odchodzi od Ciebie, gdy potrzebujesz wsparcia

Gdy jesteś ranny, coś Ci dolega - pies będzie przy Tobie trwać. W ten sposób pokazuje Ci, że chce o Ciebie zadbać. Może, np. lizać Cię po ręce. To zachowanie psy odziedziczyły po wilkach.

fot. Getty images

Popularne wiadomości teraz

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

3. Dzieli się z Tobą 

Kiedy psiak przynosi do Ciebie swoją zabawkę, która jest dla niego świętością, oznacza to tylko jedno – dzieli się z Tobą swoją „ofiarą”! Pokazuje też, że uznaje Cię za swojego pana.

Top 5 kwiatów, które emitują dobrą energię. Wśród nich czujemy się znakomicie

4. Przytula się po jedzeniu

Jedzenie jest dla psów ważne, z resztą - tak jak i dla nas.  Dlatego, jeżeli pies tuli się do Ciebie zaraz po jedzeniu, pokazuje, co jest jego drugim, życiowym priorytetem. Przegranie jedynie z przekąskami to naprawdę godne pochwały!

5. Śpi w Twoim łóżku

I choć nie wszyscy to lubią, musisz wiedzieć jedno, jeżeli Twój pies zasypia przy Tobie w Twoim łóżku, oznacza to, że jesteś jego przyjacielem.

Horoskop, a rośliny. Sprawdź, jaki kwiat pasuje do Twojego znaku zodiaku

6. Patrzy spokojnie, kiedy wychodzisz i szaleje, gdy wracasz do domu

Patrzenie na rozłąkę to znak, że pies ubolewa nad tym, gdy go opuszczasz. Jeśli natomiast wracasz - cieszy się, bo jego ulubiona osoba znów jest obok.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com