Według niektórych osób psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Są wierne, wspierają nas, pocieszają, a przecież... kompletnie nie potrafią mówić! Sprawdziliśmy więc, w jaki sposób te urocze czworonogi pokazują nam, że nas kochają. Jesteście ciekawi?

1. Liże Cię po twarzy

Dla zwykłych osób takie zachowanie będzie obrzydliwe. Tylko osoby kochające psy zrozumieją, że w ten sposób psy mówią "Kocham Cię!".

2. Nie odchodzi od Ciebie, gdy potrzebujesz wsparcia

Gdy jesteś ranny, coś Ci dolega - pies będzie przy Tobie trwać. W ten sposób pokazuje Ci, że chce o Ciebie zadbać. Może, np. lizać Cię po ręce. To zachowanie psy odziedziczyły po wilkach.

fot. Getty images

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

3. Dzieli się z Tobą 

Kiedy psiak przynosi do Ciebie swoją zabawkę, która jest dla niego świętością, oznacza to tylko jedno – dzieli się z Tobą swoją „ofiarą”! Pokazuje też, że uznaje Cię za swojego pana.

Top 5 kwiatów, które emitują dobrą energię. Wśród nich czujemy się znakomicie

4. Przytula się po jedzeniu

Jedzenie jest dla psów ważne, z resztą - tak jak i dla nas.  Dlatego, jeżeli pies tuli się do Ciebie zaraz po jedzeniu, pokazuje, co jest jego drugim, życiowym priorytetem. Przegranie jedynie z przekąskami to naprawdę godne pochwały!

5. Śpi w Twoim łóżku

I choć nie wszyscy to lubią, musisz wiedzieć jedno, jeżeli Twój pies zasypia przy Tobie w Twoim łóżku, oznacza to, że jesteś jego przyjacielem.

Horoskop, a rośliny. Sprawdź, jaki kwiat pasuje do Twojego znaku zodiaku

6. Patrzy spokojnie, kiedy wychodzisz i szaleje, gdy wracasz do domu

Patrzenie na rozłąkę to znak, że pies ubolewa nad tym, gdy go opuszczasz. Jeśli natomiast wracasz - cieszy się, bo jego ulubiona osoba znów jest obok.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com