Od zawsze mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. To towarzysz na dobre i złe. Jest lojalny i wierny swojemu właścicielowi. Każdy kto doświadczył miłości od zwierzęcia zmienia postrzeganie relacji pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem.

Dlaczego warto adoptować zwierzęta?

Są jednak rasy, które w wyjątkowy sposób okazują swoją miłość. Przyzwyczajają się do swojej ludzkiej rodziny i chronią ją. Potrafią być posłuszne swojemu panu i całej rodzinie będąc sympatycznym kompanem każdej doli i niedoli.

Są jednak trzy rasy, które potrafią kochać swojego pana jak nikt inny.

Popularne wiadomości teraz

Agata Duda ma powód do radości. Posypią się gratulacje

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Labrador

Wierny i troskliwy. Tak w skrócie można opisać tą rasę. Labradory bardzo szybko przyzwyczajają się do człowieka. Są dobrymi opiekunami i przewodnikami. Bez względu na swój wiek potrafią troskliwie opiekować się swoimi szczeniakami, a także okazują przywiązanie do swojej ludzkiej rodziny. Labradory odznaczają się wrodzonym posłuszeństwem. Są cierpliwe i zrównoważone. Nie lubią samotności. Najchętniej towarzyszyłyby człowiekowi we wszystkich ludzkich czynnościach.To przykład oddanego przyjaciela na długie lata dla całej rodziny.

Shiba Inu

To rasa, która mogłaby być symbolem przywiązania do człowieka. Psy tej rasy mają bardzo wesołe usposobienie. Są aktywne i zabawne. Lubią harce i ruch. Szybko przywiązują się do człowieka i choć są towarzyskie wybierają sobie jednego pana, któremu są dozgonnie oddane. Potrzebują zainteresowania człowieka, jednak są w stanie odwdzięczyć się swoją lojalnością. Z uznaniem i czułością patrzą na człowieka, który okazuje mu szczere uczucie. Są bardzo inteligentne. Potrafią wyczuć fałsz i nieszczere intencje.

Owczarek niemiecki

Owczarki uwielbiają ludzi. Nie przywiązują się tylko do jednej osoby, lecz kochają całą rodzinę. Za okazaną miłość odwdzięcza się lojalnością do wszystkich członków swojej rodziny. Jest spokojny i zrównoważony, jednak lubi także zabawy na świeżym powietrzu. To aktywna rasa, która potrzebuje zainteresowania i ruchu. Będzie wiernymkompanem długich spacerów i pieszych wycieczek.

Posiadanie czworonożnego przyjaciela to ogromna odpowiedzialność. Pamiętajmy, że zwierzęta tak jak my, czują i kochają. Warto więc przemyśleć decyzje o posiadaniu psa.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com