22 listopada 1989 Aneta Kręglicka została Miss World i jak dotąd nikt nie powtórzył jej sukcesu, choć bez wątpienia nasze pozostałe kandydatki również zachwycały urodą. Co więc zapewniło Kręglickiej tak prestiżowy tytuł?

Jak zaczęła się przygoda Anety z konkursami piękności?

Aneta Kręglicka nigdy nie była fanką konkursów piękności, ale rodzina i znajomi namówili ją do wzięci udziału w konkursie „Miss Wybrzeża”, od którego wszystko się zaczęło. Aneta była wtedy studentką ekonomiki produkcji na Uniwersytecie Gdańskim i marzyła o własnej firmie, nie o sławie, ale tata utwierdził ją w przekonaniu, że nie ma nic do stracenia i postanowiła spróbować swoich sił w konkursie.

Jej idealne wymiary 88-58-88, uroda i intelekt spowodowały, że wygrała ten konkurs, a potem także Miss Polonia w Operze Lesnej w Sopocie. Jurorzy konkursu byli nią oczarowani, kiedy kilka dni przed finałem zaprezentowała się im w naturalnym wydaniu. Na gali finałowej jednak, kiedy Kręglicka wystąpiła w makijażu i fryzurze typowej dla lat 80., jury wręcz nie mogło jej poznać. Sama dziś wyznaje, że wyglądała wtedy szkaradnie, ale jurorzy zapamiętali jej naturalne piękno i elokwencje sprzed kilku dni, co pozwoliło jej wtedy zwyciężyć.

4 sposoby jak zwiększyć swoją pewność siebie !

Popularne wiadomości teraz

Czyścimy lustro mydłem do prania bez wody. Ta metoda była stosowana przez nasze babcie

Horoskop miłosny: Jak zdobyć serce mężczyzny, znając jego znak zodiaku

Miesiąc urodzenia kobiety zdradza tajemnicę jej charakteru

Pierwsze takie sześcioraczki w Polsce: jak teraz żyją i wyglądają te wyjątkowe dzieci

Konkursy na arenie międzynarodowej

Na wyborach Miss International w Japonii Polka została wicemiss. Po tym sukcesie, został już tylko najważniejszy konkurs, czyli wybory Miss World, które odbyły się w Hongkongu.

Już na początku konkursu, Anecie przydałyża się ciekawa sytuacja. Podeszła do niej reprezentantka Argentyny, która opowiedziała jej o tym, że jej babcia ma prorocze sny i przyśniło się jej, że wygra dziewczyna z bloku wschodniego, po czym spojrzała na nią i powiedziała, że wydaje jej się, że to będzie właśnie ona. Jak się okazało, przepowiednia spełniła się.

Życie po wygranej

Do kraju wróciła jako wielka gwiazda. Rodacy przywitali ją z dumą i entuzjazmem, szybko zyskała wielką popularność. Był to bowiem rok 1989, kiedy Polacy jak nigdy dotąd potrzebowali sukcesów swoich rodaków, chcieli w końcu przeżywać radość i Aneta im w tym pomogła.

Najpiękniejsza Polka brała udział w wielkich galach i bankietach, a przy tym kontynuowała studia, które ukończyła z wyróżnieniem. Co więcej, Kręglicka miała okazje występować w najpopularniejszych programach śniadaniowych w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech. Aneta mówiła biegle w języku angielskim i włoskim, co bardzo zaskoczyło zagranicznych dziennikarzy, bowiem nikt nie spodziewał się tak mądrej dziewczyny ze wschodu. A jednak, Kręglicka udowodniła, że Polki to nie tylko piękne, ale też mądre kobiety i była najlepszą wizytówką naszego kraju.

Czy Paulina Krupińska dostanie swój program w telewizji?

W 1990 roku Kręglicka dostała się nawet do jednej z najpopularniejszych agencji modelek na świecie. Podpisała umowę z nowojorską agencją, ale świat modelingu nie był dla niej.

Własny biznes

Wróciła do ojczyzny i założyła jedną z pierwszych w Polsce agencji reklamowych. Świetnie spełnia się w roli bizneswoman po dziś dzień. Jest współwłaścicielką Studia Filmowego St.Lazare, działa charytatywnie, jest twarzą kampanii reklamowych, a nawet zajmuje się projektowaniem. Potwierdzeniem osiągniętego sukcesu jest fakt, że dwa razy znalazła się na liście najbogatszych polskich gwiazd magazynu Forbes. Co więcej, wciąż zaskakuje swoim pięknem, szczupłą sylwetką i elegancją.

Poznaj TOP10 najbogatszych Polek według rankingu tygodnika Wprost

Aneta Kręglicka udowadnia, że nie tylko uroda się liczy i jeśli chce się osiągnąć sukces, niezbędny jest intelekt, ciężka praca i elokwencja.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com