To czas, w którym podkreśla się wagę darowania narządów i ratowania życia innych ludzi. W tym roku bohaterką tego święta została polska lekarka, Aleksandra Gmurczyk, która wspaniałomyślnie oddała swoją nerkę, ratując w ten sposób dwa życia.

Aleksandra jest nefrologiem z Chicago, specjalizującym się w opiece nad pacjentami z niewydolnością nerek. Kilka miesięcy temu sama przeszła operację, oddając swoją nerkę pacjentce z Wirginii o imieniu Ginger.

Pomimo tego, że nigdy nie spotkała swojej biorczyni osobiście, postanowiła podzielić się z nią częścią siebie, ratując jej życie.

Ale to nie koniec historii. Mąż chorej kobiety, Gary, chciał również oddać swoją nerkę, ale okazało się, że nie jest odpowiednim dawcą dla swojej żony.

Nie poddał się jednak, oddając swój narząd Arturo Reyesowi, pacjentowi z Chicago, który od dwóch lat był poddawany regularnym dializom. Przeszczep nerki odmienił jego życie, a za sprawą tej wspaniałomyślnej decyzji uratowane zostały dwa życia.

Popularne wiadomości teraz

„Mój mąż chciał rozwodu i podziału majątku, ale kiedy dowiedział się, że nic nas nie łączy, zmienił zdanie”

"Muszę kupować najtańsze produkty, żeby moja matka nie dowiedziała się, ile zarabiam"

„Myślałam, że matka będzie szczęśliwa, mając takich współlokatorów, ale ona tylko spojrzała na mnie, dając mi do zrozumienia, że plan był porażką”

Matka Donalda była przekonana, że jej syn nie wychowuje własnego dziecka. W zeszłym tygodniu przyszła do niego zapłakana i pokazała mu kopertę

W ostatnim tygodniu para z Wirginii spotkała się wirtualnie z Gmurczyk i Reyesem podczas konferencji w Northwestern. Spotkanie to pełne było wzruszeń i podziękowań, a Dr. Gmurczyk podkreślała, że cały proces był dla niej łatwiejszy niż się spodziewała. Po kilkudniowym pobycie w szpitalu wróciła do domu i już po dwóch tygodniach była w pracy ze swoimi pacjentami.

Według danych Donate Life America, około 90 000 osób w Stanach Zjednoczonych czeka na zdrową nerkę, a czas oczekiwania na narząd od zmarłego dawcy wynosi 8-10 lat. W takiej sytuacji każde oddanie narządu może uratować ludzkie życie i sprawić, że długa kolejka chorych na przeszczep zostanie przyspieszona.

Decyzja Aleksandry Gmurczyk była bohaterska i wspaniałomyślna. Jako lekarz, podzieliła się nie tylko swoją wiedzą, ale również swoim sercem, dając nadzieję i inspirację pacjentom, którzy zmagają się z chorobą.

Jej historia pokazuje, jak wiele można zdziałać, oddając część siebie i pomagając innym. W Narodowym Miesiącu Darowania Życia warto zastanowić się, co sami możemy zrobić, aby uratować ludzkie życia.

Pisaliśmy również o: Tajemnica Kingi Rusin w końcu ujawniona. "W końcu mogę o tym mówić"

Może zainteresuje Cię to: Znajomi wspierają Dawida Kubackiego i przesyłają życzenia Marcie Kubackiej. "Brawo Marta, brawo Wy"

Przypominamy o: Jan Paweł II przez lata miał bliskie relacje z pewną kobietą. Co ujawniono na ten temat