To czas, w którym podkreśla się wagę darowania narządów i ratowania życia innych ludzi. W tym roku bohaterką tego święta została polska lekarka, Aleksandra Gmurczyk, która wspaniałomyślnie oddała swoją nerkę, ratując w ten sposób dwa życia.

Aleksandra jest nefrologiem z Chicago, specjalizującym się w opiece nad pacjentami z niewydolnością nerek. Kilka miesięcy temu sama przeszła operację, oddając swoją nerkę pacjentce z Wirginii o imieniu Ginger.

Pomimo tego, że nigdy nie spotkała swojej biorczyni osobiście, postanowiła podzielić się z nią częścią siebie, ratując jej życie.

Ale to nie koniec historii. Mąż chorej kobiety, Gary, chciał również oddać swoją nerkę, ale okazało się, że nie jest odpowiednim dawcą dla swojej żony.

Nie poddał się jednak, oddając swój narząd Arturo Reyesowi, pacjentowi z Chicago, który od dwóch lat był poddawany regularnym dializom. Przeszczep nerki odmienił jego życie, a za sprawą tej wspaniałomyślnej decyzji uratowane zostały dwa życia.

Popularne wiadomości teraz

Maciej Kurzajewski zaskakuje Kasię Cichopek luksusami. Chyba nieźle się rozrzutkował. Ten gadżet wzbudza sensację

Kontrowersje wokół ucieczki córki Adama Małysza. Jakie są najnowsze wieści o Karolinie

Emocjonalne pożegnanie. Justyna Kowalczyk z łzami w oczach żegna Kacpra Tekiegłego na cmentarzu

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

W ostatnim tygodniu para z Wirginii spotkała się wirtualnie z Gmurczyk i Reyesem podczas konferencji w Northwestern. Spotkanie to pełne było wzruszeń i podziękowań, a Dr. Gmurczyk podkreślała, że cały proces był dla niej łatwiejszy niż się spodziewała. Po kilkudniowym pobycie w szpitalu wróciła do domu i już po dwóch tygodniach była w pracy ze swoimi pacjentami.

Według danych Donate Life America, około 90 000 osób w Stanach Zjednoczonych czeka na zdrową nerkę, a czas oczekiwania na narząd od zmarłego dawcy wynosi 8-10 lat. W takiej sytuacji każde oddanie narządu może uratować ludzkie życie i sprawić, że długa kolejka chorych na przeszczep zostanie przyspieszona.

Decyzja Aleksandry Gmurczyk była bohaterska i wspaniałomyślna. Jako lekarz, podzieliła się nie tylko swoją wiedzą, ale również swoim sercem, dając nadzieję i inspirację pacjentom, którzy zmagają się z chorobą.

Jej historia pokazuje, jak wiele można zdziałać, oddając część siebie i pomagając innym. W Narodowym Miesiącu Darowania Życia warto zastanowić się, co sami możemy zrobić, aby uratować ludzkie życia.

Pisaliśmy również o: Tajemnica Kingi Rusin w końcu ujawniona. "W końcu mogę o tym mówić"

Może zainteresuje Cię to: Znajomi wspierają Dawida Kubackiego i przesyłają życzenia Marcie Kubackiej. "Brawo Marta, brawo Wy"

Przypominamy o: Jan Paweł II przez lata miał bliskie relacje z pewną kobietą. Co ujawniono na ten temat