Czy tego chcemy, czy nie, przy pierwszym spotkaniu z nowo poznaną osobą, jesteśmy oceniani przez pryzmat naszego wyglądu, a nie charakteru. Okazuje się, że to, jak się ubieramy ma niezwykle duże znaczenie wobec tego, jak jesteśmy odbierani przez resztę społeczeństwa.

Jeśli jednak wydaje Ci się, że dobry wygląd zarezerwowany jest tylko dla szczupłych i bogatych dziewczyn – grubo się mylisz. Każdy może wyglądać dobrze, ale ważne jest to, żeby unikać poniższych błędów.

Poznaj 3 mikrotrendy na sezon jesień – zima 2019, które musisz mieć!

1.   Kupowanie ubrań tylko dlatego, że są tanie

Przyznaj się, ile razy kupiłaś coś tylko dlatego, że miało niską cenę. To nic, że totalnie jest Ci coś niepotrzebne, ważne, że była okazja. Takie zachowanie sprawia, że nie tylko ubranie zalega i kurzy się w szafie, ale też straciłaś niepotrzebnie na nie pieniądze, które mogły zostać przeznaczone na coś, co faktycznie Ci posłuży.

Popularne wiadomości teraz

Moja matka oddała mnie do sierocińca dla nowego mężczyzny i przypomniała sobie o mnie 10 lat później. Nie uwierzycie, czego teraz ode mnie wymaga

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Adam przywiózł ze wsi swoją starą matkę. Teraz miała zamieszkać z nimi. Oburzenie jego żony nie znało granic

Moja siostra powiedziała, że powinnam utrzymywać ją i dziecko. Mój mąż był wściekły, kiedy się o tym dowiedział

2.   Posiadanie zbyt dużej ilości czarnych ubrań

Uwielbiamy się ukrywać pod warstwą głębokiej czerni. Nie chcemy rzucać się w oczy, a przy okazji mamy przekonanie, że wyglądamy szczuplej. To często złudne nadzieje, bowiem zazwyczaj to właśnie odpowiednie wzory sprawiają, ze prezentujemy się lepiej. Nikt nie mówi, byś od razu zamieniła się w kolorową Magdę Gessler czy Tamarę „Macademian Girl”. Posiadanie czarnych ubrań nie jest złe, ale nie zapominaj też o innych kolorach, które urozmaicą Twoją szafę.

Paznokcie z motywem świątecznym. Wypróbuj nasze inspiracje.

3.   Za mało basicowych ubrań

To jest po­wód, dla któ­re­go wie­le ko­biet mó­wi: „Mam ca­łą sza­fę ubrań, ale nie mam co na sie­bie wło­ży­ć”.  Każda z nas powinna mieć w swojej szafie biały i czarny t-shirt, białą koszulę, czarną marynarkę lub ramoneskę i jeansy. Jeśli masz te podstawowe ubrania, wtedy nie będziesz mieć problemu, by stworzyć zestawy z pozostałymi ciuchami w szafie. Natomiast jeśli masz masę kolorowych bluzek, a do tego pikowaną czerwoną kurtkę i spodnie khaki – to naprawdę nie będziesz mieć się w co ubrać.

4.    Noszenie workowatych ubrań

Ten błąd popełnia większość z nas. Kobiety wolą zginąć pod workiem, totalnie zaburzając swoje proporcje, zamiast podkreślić kształty, bo wydaje nam się, że wtedy wszyscy zauważą naszą nieidealną sylwetkę. A okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie. Owszem, luźniejsze ubrania są wygodne, ale nikt nie każe zakładać Ci gorsetu. Zawsze możesz do obcisłych spodni założyć luźniejszy sweter, a do przylegających bluzek – spodnie chinosy czy mom jeans.

Modne czapki na zimę

5.   Niedopasowanie ubrań do sylwetki

To zagadnienie to bardzo obszerny temat, jednak jest on kluczowy w ocenie naszego wyglądu. Wystarczy  jednak zapamiętać kilka zasad, by omijać ten błąd. Najważniejsze, byś dobrze oceniła swoją sylwetkę. Z reguły, figury typu jabłko świetnie będą się prezentować w luźnych sukienkach, przykuwających oko spodniach i gładkiej bluzce. Gruszki najpiękniej będą wyglądać w sukienkach podkreślających ich talię i wąskie ramiona, natomiast muszą uważać na spodnie. Najlepsze są dla nich ciemne fasony z wysokim stanem i prostą nogawką.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com