Każda z nas marzy o pięknych włosach w związku z czym inwestujemy w coraz to nowsze kosmetyki. Jednak okazuje się, że kondycja naszych włosów głównie zależy od tego, jak będziemy się z nimi obchodzić.

Nakładanie zbyt dużej ilości szamponu i odżywki

W tej kwestii, powiedzenie „co za dużo to niezdrowo” jest jak najbardziej na miejscu. Za duża ilość kosmetyku sprawia, że nasze włosy są przeciążone i płaskie, nawet jeśli specyfik ma nam pomóc zbudować objętość. Zbyt duża ilość szamponu i odżywki sprawi też, że włosy będą się przetłuszczać, a na głowie może pojawić się łupież. Ważne jest, by odżywkę stosować na włosy od połowy głowy, natomiast szampon przede wszystkim ma umyć naszą skórę głowy, więc nie trzeba go nakładać na całą długość włosów.

Jaka fryzura pasuje do Twojego kształtu twarzy?

Spanie w mokrych włosach

Wiele mówi się o negatywnym wpływie suszarki na nasze włosy. Jednak o wiele lepiej wysuszyć włosy przed spaniem, niż pójść spać z mokrymi kosmkami. Ocieranie mokrych włosów o poduszkę spowoduje łamanie i rozdwojenie końcówek, czego oczywiście chcemy uniknąć. Warto też pamiętać o tym, że nawet jeśli nasze włosy są suche, warto je związać w luźny warkocz lub kok zanim pójdziemy spać.

Popularne wiadomości teraz

"Całe życie zdmuchiwałam z ciebie kurz, a ty poszedłeś do swojej kochanki: to twoja wina"

"Skąd masz takie drogie ubrania, mój kochanek mi je dał": krzyknął mężczyzna, gdy znalazł ubrania, które ukrywała jego żona

"Co za zdrada, nie mam pojęcia, od kogo są te bukiety": byli dobroczyńcy, którzy powiedzieli mi o twoich podróżach

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Wycieranie włosów ręcznikiem po kąpieli

Oczywiście, można lekko przykładać ręcznik do włosów, by pozbyć się nadmiaru wilgoci po kąpieli, jednak należy pamiętać o tym, że nie można naszych włosów energicznie pocierać. Nie chcesz bowiem otwierać łusek włosów, ponieważ spowoduje to ich zmatowienie.

Siemię lniane – produkt, który uratuje Twoje włosy

Częste i intensywne czesanie włosów niewłaściwą szczotką

Pozbądź się szczotki z ostry­mi zę­ba­mi, bowiem one nie tyl­ko uszka­dzają wło­sy, ale tak­że ra­nią skó­rę gło­wy. Naj­le­piej spraw­dzi się więc szczot­ka z mięk­kim wło­siem, któ­ra do­brze roz­dzie­li ko­smy­ki nie uszka­dzając ich. Stosowanie grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami także się sprawdzi. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że nie należy rozczesywać mokrych włosów, a suche.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com