Nie trzeba nie dla kogo długo tłumaczyć, kim jest utalentowana projektantka Coco Chanel. W dzisiejszych czasach możemy zobaczyć w sklepach jej odzież, torebki i nawet ulubione przez większość kobiet perfum, Chanel №5.

Dagmara Kaźmierska wyznaje za co w przeszłości trafiła do więzienia. Jej mroczna przeszłość wychodzi na jaw

Gabrielle Bonheur Chanel znana jako Coco Chanel urodziła się 19 sierpnia 1883 roku we francuskim Saumur, a zmarła 10 stycznia 1971 roku w Paryżu. Już w 1913 roku założyła swój pierwszy sklep z kapeluszami, a sześć lat później pojawił się jej dom mody.

Coco Chanel

Właśnie od samej Coco Chanel pojawiła się moda na damskie kapeluchy, eleganckie rękawiczki i rewelacyjne torebki. Same prywatne życie Chanel nie powiodło się, ale zamiast tego zostawiła po sobie wielką miłość do mody.

Popularne wiadomości teraz

Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

Rewelacyjnie prosty przepis na makowiec jak u babci

Tradycyjny polski miodownik. Sprawdzony przepis

Oto kilka ciekawych faktów o potężniej Coco Chanel.

1. Coco Chanel miała dziwną tendencję do kłamstwa - projektantka często wymyśliała lub upiększyła fakty swojej biografii, stało się to nie tylko w dzieciństwie, ale także w wieku dorosłym.

2. Coco Chanel nigdy nie była zamężną, chociaż mężczyźni zawsze odgrywali ważną rolę w jej losie i karierze.

3. Coco Chanel spopularyzowała opaleniznę - projektantka zyskała złoty odcień skóry podczas relaksu w Cannes i zdecydowała, że to, co jej się podoba, powinno iść do wszystkich innych kobiet. Wcześniej jasna porcelanowa skóra, nietknięta przez słońce, była zawsze uważana za symbol arystokracji.

4. Chanel jest autorką wielu rzeczy legendarnych w świecie mody - wymyśliła małą czarną sukienkę, tweedową kurtkę, biżuterię, dwukolorowe buty, szerokie spodnie w stylu i męski styl.

Ciekawe fakty o znanej projektantki modowej

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com