Koronawirus nie ma zamiaru oddalić się od Europy, a sytuacja Włoch przyprawia nas o dreszcze. Ograniczenia związane z koronawirusem od 10 marca dotyczą całych Włoch. Zaostrzenia mają trwać aż do 3 kwietnia.

Czego mieszkańcy mogą się spodziewać?

Szkoły i uniwersytety zostaną tymczasowo całkowicie zamknięte. Także wszelkiego rodzaju wydarzenia sportowe i kulturalne zostaną odwołane. Kina, teatry czy muzea nie będą dostępne.

Co ciekawe, również wszelkie bary i restauracje będą musiały być zamykane już o godzinie 18, nawet jeśli będą się w nich odbywać takie uroczystości jak pogrzeb czy wesele.

Co więcej, ruch transportu publicznego zostanie całkowicie wstrzymany.

Popularne wiadomości teraz

Kuba Wojewódzki został tatą? Prezenter opublikował urocze zdjęcie z niemowlakiem i dodał wzruszający wpis

Polsat w żałobie. Smutna wiadomość o nagłym odejściu ukochanego gwiazdora

Sylwia Peretti wypowiada się po tragicznym odejściu syna. "To już nie jest życie"

Nowe fakty w sprawie Mateusza Murańskiego. Do dziś nie został pochowany

Także w Polsce istnieją zaostrzenia skierowane do osób pochodzących z Włoch. Większość uczelni, gdzie studiują osoby z tego kraju, wprowadziło dla nich zakaz tymczasowego podróżowania do swojej ojczyzny. W sytuacji, kiedy ten zakaz złamią – nie zostaną wypuszczeni na zajęcia. Wszystko po to, by nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Premier Giuseppe Conte wyjaśnił, że „nie ma czasu”, aby oprzeć się rozprzestrzenianiu wirusa: „Każdy musi coś poświęcić, aby chronić zdrowie obywateli ... Dlatego nasze nawyki należy zmienić.  Trzeba je teraz zmienić. Podpisuję dekret, który możemy podsumować jako„ Zostaję w domu ”- powiedział Conte.

Koronawirus i brak maseczek ochronnych dla lekarzy. Grozi nam zamknięcie szpitali

Czy takie zaostrzenia są konieczne?

Niestety tak. Włochy najgorzej radzą sobie z rozprzestrzenianiem się wirusa. To właśnie tam do tej pory naliczono najwięcej przypadków zachorowania na COVID-19. Według włoskiej obrony cywilnej 9 marca 9172 osób zostało zarażonych, z czego 463 zmarło, 724 wyzdrowiało, ponad 700 przebywa na oddziale intensywnej terapii.

8 marca okazało się, że Włochy są liderem na świecie pod względem śmiertelności osób zakażonych koronawirusem.  Według statystyk co 20 pacjentów umiera. Na drugim miejscu pod względem umieralności z powodu COVID-19 jest Iran ze wskaźnikiem 2,96%, na trzecim miejscu są Chiny, 3,83% ogólnej liczby zarażonych.

Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa zrelacjonowała pobyt w szpitalu. Nie spodziewała się tego co ją spotkało

A jak wygląda sytuacja na świecie?

Do chwili obecnej na świecie zarażono ponad 109 tysięcy ludzi, zmarło około 3,8 tysięcy, wyzdrowiało ponad 62 tysiące.

Miejmy nadzieję, ze wkrótce ta dramatyczna sytuacja uspokoi się.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com