Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrosła we Włoszech o 31% w ciągu 24 godzin!

Włoska służba ochrony ludności poinformowała, że ​​liczba zgonów wzrosła w dziś (tj. środa) do 827, podczas gdy całkowita liczba przypadków w państwie wzrosła do 12 462 z 10 149.  Wskaźnik umieralności we Włoszech wzrósł do 6,6%, podczas gdy jeszcze wczoraj wynosił 6,2%, a przedwczoraj 5,0%.

Kraj, który w poniedziałek zakazał 62 milionom osób podróżowania, spotkał się z wezwaniami do nałożenia jeszcze surowszych ograniczeń na najbardziej dotkniętych przez koronawirusa obszarach kraju. Angelo Borrelli, szef ochrony ludności Włoch, powiedział, że wnioski starszych polityków, w tym lidera ligi opozycyjnej Matteo Salviniego, o „zamknięcie wszystkiego” w supermarketach i aptekach w północnych regionach Lombardii i Veneto „muszą zostać zbadane, rozważone i ocenione”.

Aktualnie lekarze obawiają się, że zabraknie im odpowiednich środków, a nawet personelu, do leczenia chorych. Już w tej chwilii Chiny wysyłają Włochom respiratory, czy maseczki. 

Popularne wiadomości teraz

Paulina Smaszcz pokazała swoją imprezę, którą urządziła w taksówce."Ale czad"

Młodsza o 40 lat żona Marka Kondrata postawiła na swoim. Czarne chmury nad małżeństwem aktora

Smaszcz udostępniła nieprzyzwoite wideo ze swoim partnerem prosto z łóżka. Dziennikarka idzie na całość

Krzysztof Ibisz przygotowuje się do ponownego zostania ojcem. Ale wiadomości! „To było moje marzenie”

Sytuacja jest tym bardziej niepokojąca, że coraz częsciej chorymi są lekarze, którzy nie dość, że mieli styczność z wieloma chorymi, to jeszcze w czasie ich hospitalizacji - brakuje rąk do pracy.

Niestety jedną z ofiar koronawirusa jest właśnie jeden z zakażonych lekarzy. Roberto Stella, przewodniczący Zakonu Lekarzy Prowincji Varese i lekarz ogólny w Busto Arisizio (Varese), zmarł ostatniej nocy, w wieku 67 lat, w szpitalu w Como, gdzie trafił z powodu niewydolności oddechowej po zarażeniu koronawirusem. 

W wyniku wciąż pogarszającej się sytuacji we Włoszech, większość państw wstrzymała loty do Włoch, a państwa Europejskie zamknęły szkoły i inne miejsca, w których mogło dojść do niepotrzebnych w czasie epidemii zbiorowisk ludzi.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com