Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrosła we Włoszech o 31% w ciągu 24 godzin!

Włoska służba ochrony ludności poinformowała, że ​​liczba zgonów wzrosła w dziś (tj. środa) do 827, podczas gdy całkowita liczba przypadków w państwie wzrosła do 12 462 z 10 149.  Wskaźnik umieralności we Włoszech wzrósł do 6,6%, podczas gdy jeszcze wczoraj wynosił 6,2%, a przedwczoraj 5,0%.

Kraj, który w poniedziałek zakazał 62 milionom osób podróżowania, spotkał się z wezwaniami do nałożenia jeszcze surowszych ograniczeń na najbardziej dotkniętych przez koronawirusa obszarach kraju. Angelo Borrelli, szef ochrony ludności Włoch, powiedział, że wnioski starszych polityków, w tym lidera ligi opozycyjnej Matteo Salviniego, o „zamknięcie wszystkiego” w supermarketach i aptekach w północnych regionach Lombardii i Veneto „muszą zostać zbadane, rozważone i ocenione”.

Aktualnie lekarze obawiają się, że zabraknie im odpowiednich środków, a nawet personelu, do leczenia chorych. Już w tej chwilii Chiny wysyłają Włochom respiratory, czy maseczki. 

Popularne wiadomości teraz

Moja matka oddała mnie do sierocińca dla nowego mężczyzny i przypomniała sobie o mnie 10 lat później. Nie uwierzycie, czego teraz ode mnie wymaga

Moja siostrzenica szantażuje mnie i oskarża mojego syna przed moją teściową. Reakcja teściowej na to wszystko mnie zdumiała

Wszystkie kobiety w ciąży były odwiedzane codziennie, przynoszono im pyszne jedzenie i słodycze, z wyjątkiem Anny

Kiedy lekarz powiedział Annie, że został jej miesiąc życia, poprosiła męża, by zabrał ją nad morze

Sytuacja jest tym bardziej niepokojąca, że coraz częsciej chorymi są lekarze, którzy nie dość, że mieli styczność z wieloma chorymi, to jeszcze w czasie ich hospitalizacji - brakuje rąk do pracy.

Niestety jedną z ofiar koronawirusa jest właśnie jeden z zakażonych lekarzy. Roberto Stella, przewodniczący Zakonu Lekarzy Prowincji Varese i lekarz ogólny w Busto Arisizio (Varese), zmarł ostatniej nocy, w wieku 67 lat, w szpitalu w Como, gdzie trafił z powodu niewydolności oddechowej po zarażeniu koronawirusem. 

W wyniku wciąż pogarszającej się sytuacji we Włoszech, większość państw wstrzymała loty do Włoch, a państwa Europejskie zamknęły szkoły i inne miejsca, w których mogło dojść do niepotrzebnych w czasie epidemii zbiorowisk ludzi.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com