Okazuje się, że od przyszłego roku na sklepowych półkach zabraknie topowych magazynów, których działalność była śledzona przez największe gwiazdy. Każda infuencerka marzyła, by pojawić się na okładce „Joy”, czy „Cosmopolitan”, jednych z najpopularniejszych czasopism kierowanych do kobiet. Ale nie tylko kobiety stracą swoje ulubione pisma, także „Playboy” i „CKM” będą wycofane z produkcji.

Victoria Beckham na okładce Vogue Polska

Wydawać by się mogło, że wcale tym magazynom nie brakowało popularności, a więc skazane wręcz były na sukces. Jak się okazuje, wcale tak nie jest i działalność gazet już dziś mocno podupada, także tych, które każdy z nas zna.

Portal Wirtualne media.pl donosi, że: „W środę 13 listopada wydawnictwo Marquard Media Polska przekazało swoim pracownikom informację o zamiarze zamknięcia wszystkich tytułów prasowych, jakie ukazywały się do tej pory. Chodzi o magazyny „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy” i „Playboy”. Grudniowe numery tych pism będą ostatnimi w historii na polskim rynku. W konsekwencji pracę w firmie straci około 70% pracowników.”

John Legend "najseksowniejszym mężczyzną na świecie 2019" według magazynu "People"

Popularne wiadomości teraz

Plotki o Tomaszu Kammelu się potwierdziły. To koniec jego pracy

Jakie wykształcenie posiada Piotr Żyła? Nigdy byście na to nie wpadli

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Okazało się, że pomimo modernizacji ekonomicznych, nie udało się uratować tych czasopism na tyle, by wydawnictwo nie upadło.

A co z serwisami internetowymi? Niestety, Marquard rezygnuje także z rozwijania witryn internetowych magazynów, z wyjątkiem CKM.pl., by móc rozwijać inne swoje serwisy.

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com