Druga tura wyborów prezydenckich za nami i choć nie ogłoszono jeszcze ostatecznych jej wyników, wszystko wskazuje na to, że przez następne 5 lat prezydentem będzie Andrzej Duda, a jego żona Agata - pierwszą damą.

Dotychczasowe wyniki z 99.99 proc. obwodów wyborczych wskazują 51.08 procent głosów dla Andrzeja Dudy i 48,92 procent głosów dla Rafała Trzaskowskiego. Można więc śmiało powiedzieć, że nadzieja wyborców Trzaskowskiego z wczoraj, kiedy pierwsze sondażowe wyniki wskazywały na zaledwie 0,8% przewagę Dudy i możliwą wygranę swojego kandydata -minęły.

fot. East News

Małgorzata Kożuchowska najlepiej ubraną gwiazdą podczas wyborów? Jej sukienka to sztos

Czy w następnej kadencji Andrzeja Dudy postawa pierwszej damy się zmieni?

Podczas kampanii wyborczej, ale także i przed nią zarzucano pierwszej damie, że ta nie wypowiadała się w ważnych politycznie kwestiach przez ostatnie 5 lat, nie broniła słabszych, nie wspierała kobiet - czego wymaga się od osób piastujących tę posadę. Agata Duda postanowiła odpowiedzieć na ten zarzut tuż po ogłoszeniu pierwszych wyników sondażowych. Co powiedziała?

Popularne wiadomości teraz

Piękna wieczorna modlitwa do Anioła Stróża

Ogórki konserwowe idealny przepis na zapasy zimowe

Ananasy z cukinii: nie da się odróżnić od prawdziwych!

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Zapomnieliście dodać, że nie wypowiadałam się do mediów. Z Polakami, naszymi rodakami, rozmawiałam na każdym ze spotkań – mówiła – Drodzy dziennikarze. Chciałabym, żebyście szanowali polityków i rodaków. I mój wybór. Jeżeli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój wybór. Dlaczego? To był mój sprzeciw przeciwko manipulacji, dezinformacji, które w mediach występują. Nie daję na to zgody.

Mocne słowa Kurdej-Szatan do internautki: „Popracuję jeszcze, by na 500 plus dla pani było”

Wiele osób zdziwił fakt, iż pierwsza dama powołała się na manipulację mediów, skoro publiczna telewizja jest bardzo przychylna zarówno prezydentowi, jak i pierwszej damie, a nawet tam Agata Duda się nie udzielała. Mimo wszystko być może te słowa są nadzieją na to, że przez następne lata kadencji męża, pierwsza dama odważniej podejdzie do swojej funkcji. Jest ona bowiem ważnym głosem dla wszystkich Polaków, a zwłaszcza dla Polek. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com