Panująca od wielu miesięcy pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele sektorów naszego codziennego życia jest wyłączonych. Dotyczy to także szkół. Zarówno na wiosnę jak i od początku listopada uczniowie pobierali naukę zdalnie.

Skandal w małżeństwie Małgorzaty Sochy. Aktorka postawiła mężowi warunek

Premier podał ostatnio także informacje, że nauka zdalna zostaje przedłużona do 3 stycznia 2021 roku. Okazuje się jednak, że część uczniów wróci do szkoły już 30 listopada!

25 listopada Minister Edukacji Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie, na mocy którego już w poniedziałek 30 listopada część uczniów wróci do nauki stacjonarnej.

Zobacz, kto za kilka dni rozpocznie zajęcia.

Popularne wiadomości teraz

Rewelacyjnie prosty przepis na makowiec jak u babci

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Oczywiście należy pamiętać, że prowadzenie zajęć musi odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Joanna Krupa planuje drugie dziecko!

Rozporządzenie pozwala na prowadzenie treningów w szkołach i oddziałach sportowych oraz kształcenie zawodowe.

Zatem wg rozporządzenia treningi wrócą w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sportowych oraz mistrzostwa sportowego oraz w oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Do zajęć stacjonarnych wrócą także uczniowie na z ajęcia praktycznej nauki zawodu. Chcąc zachować dystans społeczny zajęcia odbywać się będą w grupach w wybrane dnia tygodnia i w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.

Minister zapytany kiedy wszyscy uczniowie wrócą do szkół zaznaczył, że prawdopodobny termin szacowany jest na koniec stycznia, jednak wszystko zależy od tego jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w kraju. Nie wyklucza się trzeciej fali pandemii. Na początku do zajęć stacjonarnych mają wrócić najmłodsi oraz uczniowie, którzy w tym roku będą pisać egzamin na zakończenie szkoły.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com