Najbardziej kontrowersyjny jest wpływ spożywania kawy na układ sercowo-naczyniowy. W opracowaniach naukowych znaleźć można pracę wzajemnie się wykluczające. Wiele mówi się także o szkodliwości nadmiernego spożywania kawy. Kofeinę uznaje się za substancję uzależniającą, która ponadto może prowadzić do nerwowości i problemów z zasypianiem. Kawa może odwadniać organizm, mówi się równeż, że wypłukuje z niego magnez, co nie jest prawdą.

Picie kawy korzystnie wpływa na organizm człowieka. Wynika to m.in. z dużej zawartości przeciwutleniaczy jakie znajdziemy w ziarnach kawy. Zabawienne antyoksydanty znajdują się również w herbacie, jednak jest ich nieco mniej. Wypijając 5 filiżanek zielonej herbaty dostarczymy tyle antyoksydantów co po wypiciu trzech filiżanek kawy.

Smaczne pomysły na śniadania do pracy i szkoły

Znamy sekrety diety Melanie Trump!

Popularne wiadomości teraz

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

"Tak bardzo mi pomagasz, jak mogę ci się odwdzięczyć: zostań matką mojej córki. To wystarczy"

"Moja synowa zrujnowała moje urodziny swoją obecnością. Gdzie był umysł mojego syna, kiedy się z nią żenił"

Popijając poranną kawę warto cieszyć się tą chwilą bez wyrzutów sumienia, mając świadomość, że właśnie dostarczamy do swojego ciała wiele korzystnych substancji. Jednak, z piciem kawy, jak ze wszystkim, warto jest zachować zdrowy rozsadek i umiar. Więcej inforamcji znajdziesz na kolezanka.com