Najbardziej kontrowersyjny jest wpływ spożywania kawy na układ sercowo-naczyniowy. W opracowaniach naukowych znaleźć można pracę wzajemnie się wykluczające. Wiele mówi się także o szkodliwości nadmiernego spożywania kawy. Kofeinę uznaje się za substancję uzależniającą, która ponadto może prowadzić do nerwowości i problemów z zasypianiem. Kawa może odwadniać organizm, mówi się równeż, że wypłukuje z niego magnez, co nie jest prawdą.

Picie kawy korzystnie wpływa na organizm człowieka. Wynika to m.in. z dużej zawartości przeciwutleniaczy jakie znajdziemy w ziarnach kawy. Zabawienne antyoksydanty znajdują się również w herbacie, jednak jest ich nieco mniej. Wypijając 5 filiżanek zielonej herbaty dostarczymy tyle antyoksydantów co po wypiciu trzech filiżanek kawy.

Smaczne pomysły na śniadania do pracy i szkoły

Znamy sekrety diety Melanie Trump!

Popularne wiadomości teraz

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Popijając poranną kawę warto cieszyć się tą chwilą bez wyrzutów sumienia, mając świadomość, że właśnie dostarczamy do swojego ciała wiele korzystnych substancji. Jednak, z piciem kawy, jak ze wszystkim, warto jest zachować zdrowy rozsadek i umiar. Więcej inforamcji znajdziesz na kolezanka.com