Większość z nas niechętnie sięga po banany. Są wysokokaloryczne i bardzo słodkie, przez co zwiększają masę naszego ciała. 100g banana to 89 kcal. Jak się jednak okazuje, te żółte owoce mają też wiele zalet.

Marzena Rogalska chwali się łazienką. Tylko nielicznych stać na takie luksusy

Okazuje się jednak, że powinniśmy bardziej docenić banany. To przede wszystkim prawdziwa kopalnia witamin i minerałów. Zawierają błonnik, witaminy z grupy B, C, niacynę, miedź, cynk, fluor, selen, mangan, jod, wapń oraz fosfor.

Ponadto banan dodaje energii i zwalcza zaparcia a poza tym dzięki zawartości minerałów i witamin wpływa na poprawę pracy naszego organizmu.

Popularne wiadomości teraz

"Mam teraz 59 lat. Mam dwie córki i troje wnucząt. Niedawno odwiedziła mnie moja najstarsza córka i odbyliśmy rozmowę"

"Całe życie zdmuchiwałam z ciebie kurz, a ty poszedłeś do swojej kochanki: to twoja wina"

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

Warto codziennie zjeść banana bowiem pomoże nam pozbyć się zatrzymanej w organizmie wody, a także obniży ciśnienie krwi.

Ponadto w bananach szczególnie tych mało dojrzałych znajdują się naturalne środki neutralizujące kwasy żołądkowe. To niebywale dobra wiadomość dla osób, które zmagają się z refluksem żołądkowo-przełykowym oraz zgagą. Owoce pobudzają też tworzenie się śluzu, który chroni ściany żołądka przed uszkodzeniami

Czy te wszystkie cenne właściwości bananów przekonały Cię, aby codziennie zjeść choć jednego?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com