Większość z nas niechętnie sięga po banany. Są wysokokaloryczne i bardzo słodkie, przez co zwiększają masę naszego ciała. 100g banana to 89 kcal. Jak się jednak okazuje, te żółte owoce mają też wiele zalet.

Marzena Rogalska chwali się łazienką. Tylko nielicznych stać na takie luksusy

Okazuje się jednak, że powinniśmy bardziej docenić banany. To przede wszystkim prawdziwa kopalnia witamin i minerałów. Zawierają błonnik, witaminy z grupy B, C, niacynę, miedź, cynk, fluor, selen, mangan, jod, wapń oraz fosfor.

Ponadto banan dodaje energii i zwalcza zaparcia a poza tym dzięki zawartości minerałów i witamin wpływa na poprawę pracy naszego organizmu.

Popularne wiadomości teraz

Nieznane fakty. Jak Gabriel Seweryn wprowadził zamieszanie do relacji z matką przed odejsciem

Historia z życia wzięta. Moja narzeczona zostawiła mnie w dniu ślubu. 30 lat później spotkałem ją przypadkiem

Adam przywiózł ze wsi swoją starą matkę. Teraz miała zamieszkać z nimi. Oburzenie jego żony nie znało granic

Moja siostrzenica szantażuje mnie i oskarża mojego syna przed moją teściową. Reakcja teściowej na to wszystko mnie zdumiała

Warto codziennie zjeść banana bowiem pomoże nam pozbyć się zatrzymanej w organizmie wody, a także obniży ciśnienie krwi.

Ponadto w bananach szczególnie tych mało dojrzałych znajdują się naturalne środki neutralizujące kwasy żołądkowe. To niebywale dobra wiadomość dla osób, które zmagają się z refluksem żołądkowo-przełykowym oraz zgagą. Owoce pobudzają też tworzenie się śluzu, który chroni ściany żołądka przed uszkodzeniami

Czy te wszystkie cenne właściwości bananów przekonały Cię, aby codziennie zjeść choć jednego?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com