U Pana Boga w ogródku, U Pana Boga za miedzą, Kariera Nikosia Dyzmy, Szaleństwo panny Ewy, Akcja pod Arsenałem, M jak miłość to jedne z najlepiej rozpoznawalnych filmów, w których wystąpił Emilian Kamiński.

Emilian Kamiński został pochowany 4 stycznia, a najbliżsi przyjaciele, rodzina i współpracownicy aktora przybyli, by zobaczyć aktora w jego ostatniej drodze. Wśród nich znaleźli się:

Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski Małgorzata Kożuchowska, Bogdan Kalus, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Daria Widawska, Monika Richardson.

Jak się okazało, najtrudniej w takiej chwili było jego żonie, która przez tyle lat była jego bratnią duszą i nie wyobrażali sobie życia bez siebie.

Justyna Sieńczyłło, wdowa po słynnym aktorze, czuje się teraz bezbronna jak nigdy.

Popularne wiadomości teraz

"Pewnego razu mężczyzna zasugerował, aby jego żona zamieszkała osobno. Był szczęśliwy, że może zacząć żyć sam, ale coś nie poszło tak, jak planował"

„Mojemu mężowi nie spodobał się mój pomysł zmiany i patrzy na młode dziewczyny: gdzie jest sprawiedliwość”

„Mój mąż zostawił mnie w chwili, gdy dostałam mieszkanie po babci: ta reakcja dała mi do myślenia”

„Mój mąż zawsze jest na wycieczce z przyjaciółmi, więc postanowiłam zrobić sobie dzień wolnego: Czy rodzina nic dla ciebie nie znaczy"

Justyna Sieńczyłło zaznaczyła, że na łożu śmierci obiecała Kamińskiemu, że założony przez aktora uwielbiany przez niego Teatr Kamienica będzie nadal istniał.

Kobieta zapewniła, że ich syn Kajetan zajmie się tym i teatr będzie dalej prosperował.

Przekazaliśmy mu z mężem miłość do Kamienicy. Potrafi pracować tak intensywnie jak Emilian i też nawet czasami nocuje w teatrze. Zajmuje się wszystkim: od sprzętów po gastronomię i finanse. Pod wieloma względami bardzo przypomina Emiliana — powiedziała Justyna dziennikarzom.

Laura Łącz, która również została wdową w 2001 roku, udzieliła Justynie cennych rad, które uratowały ją w swoim czasie.

Po śmierci męża dość szybko wróciłam do występów i do aktywności zawodowej. Bardzo mi to wówczas pomogło. To jedyna terapia, jaką mogę polecić i siostrze, i żonie — powiedziała Laura.

Laura Łącz zapewniła też, że wdowa po Emilianie Kamińskim będzie mogła utrzymać teatr na takim samym poziomie jak dotychczas, bo razem ze zmarłym aktorem była w niego zaangażowana.

Emilian i Justyna od początku wspólnie prowadzili Teatr Kamienica. Dla Justynki zarządzanie teatrem nie będzie nowością.

Na koniec przyjaciel wdowy Emilian Kamiński zauważył, że Justyna jest silną kobietą i choć nie widać tego z zewnątrz, to od wewnątrz jest inna.

Chociaż wydawałoby się, że Justyna to delikatna kobieta, to nieraz udowodniła, że jest bardzo silna. Jestem przekonana, że z pomocą synów będzie kontynuowała dzieło zmarłego męża. Życzę jej tego. Myślę, że da radę i postara się być jak najlepszym dyrektorem teatru — podsumowała.

Pisaliśmy również o: Dawid Kubacki pokazał zdjęcie z pierwszego spotkania z córką. "Miło cię poznać"

Może zainteresuje Cię to: Katarzyna Cichopek debiutuje w "You Can Dance". Internauci chcieli zobaczyć Hakiela na jej miejscu

Przypominamy o: Borys Szyc świętuje 18 urodziny swojej córki. Dziewczyna wyrosła i stała podobna do taty