Jurek Owsiak stawiał pierwsze kroki jako dziennikarz muzyczny. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy stał się znany w całej Polsce.

Wolontariusze tej organizacji co roku zbierają fundusze na sprzęt medyczny dla szpitali w Polsce.

Jednak 19 stycznia zmarł jego bliski przyjaciel Witold Szczepan, który przez lata pracował w TVN jako operator kamery.

Brat łata, kumpel nad kumple, przyjaciel na każdą okoliczność. Kto go znał, ten nawet nie mrugnie okiem na te słowa. Brat Witold, bo tak go nazywaliśmy, a Szczepan Witold, bo tak rejestrowaliśmy się wszędzie tam, gdzie docieraliśmy w naszych nieprawdopodobnych, filmowych wędrówkach – zaczął Jurek.

Jurek Owsiak podzielił się szczegółami swojego spotkania z Witoldem, po którym zostali przyjaciółmi.

Popularne wiadomości teraz

„Mojemu mężowi nie spodobał się mój pomysł zmiany i patrzy na młode dziewczyny: gdzie jest sprawiedliwość”

„Mój mąż zostawił mnie w chwili, gdy dostałam mieszkanie po babci: ta reakcja dała mi do myślenia”

„Mój mąż i ja żyliśmy w raczej niekomfortowych warunkach: my też tak żyliśmy, czy jesteście w jakiś sposób lepsi od nas”

„Przez długi czas miałam żal do mojej byłej przyjaciółki, dopóki nie zobaczyłam jej zdjęć i wtedy wszystko stało się dla mnie jasne"

Naszym chrztem bojowym był wyjazd na Festiwal Woodstock do Stanów Zjednoczonych w 1994 roku. I on i ja pierwszy raz w Ameryce, a oprócz tego reszta załogi, dzięki której mogłem zrealizować mega telewizyjną opowieść o tym Festiwalu. Byliśmy jedyną ekipą, która mimo deszczu i warunków wprost z piekła rodem zadomowiła się na tym błotnym Festiwalu jak u siebie w domu. Po chwili wszyscy nas rozpoznawali, lubili i szanowali. Witek prezentował się jak cameraman prosto z Miasta Aniołów. Obaj po angielsku potrafiliśmy policzyć do dziesięciu, ale pamiętam, że ze wszystkimi napotkanymi ucinaliśmy sobie rozmowy, opowiadając o naszej pracy i naszych spostrzeżeniach.

Szczepan nauczył Jurka obycia z kamerą.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Dziękuję mu bardzo, że nauczył mnie mówić do kamery, chodzić przed kamerą, wypinać się do niej i szanować, jeszcze raz podkreślę, szanować pracę operatora kamery. Na naszych stronach Kreciola.tv w archiwaliach jest ogromna liczba filmów, materiałów skręconych jego ręką, dzięki czemu mają w sobie ruch, kolor i przygodę, którą zawsze staramy się, aby towarzyszyła nam w czasie naszej telewizyjnej pracy.

Jurek Owsiak w ciepłych słowach wspominał swojego przyjaciela i napisał:

Byłeś i będziesz z nami wszędzie tam gdzie my.

Poniżej zdjęcie z kolegą:

Dołączamy się do pożegnalnych słów Jurka Owsiaka, a także składamy kondolencje rodzinie Szczepana Witolda.

Pisaliśmy również o: "Chcę przytulić miliony kobiet". Paulina Smaszcz nie ukrywa, że ostatnie wydarzenia odbiły się na jej zdrowiu

Może zainteresuje Cię to: Marcin Hakiel w końcu pokazał twarz Dominiki. Patrzyła prosto w obiektyw podczas zimowej zabawy z ukochanym

Przypominamy o: „Dzisiaj u męża w pracy”. Kasia Cichopek podzieliła się zdjęciami, jak spędza wolny czas w piątek