Teresa Lipowska zachwyca Polaków swoim aktorstwem od 1950 roku. Zagrała wiele ról w takich filmach jak Rzeczpospolita babska, Pastorale Heroica, Klucznik, Tato, Ballada o Januszku, Noce i dnie, Wśród nocnej ciszy, Sara.

Teresa Lipowska w 2000 roku wcieliła się w rolę Barbary Mostowiak w tasiemcu M jak miłość. Dzięki serialowi stała się bardzo sławna.

Latem aktorka obchodziła swoje 85. urodziny.

Z okazji moich 85. urodzin na plan przyjechał producent, reżyserzy, scenarzyści: z kwiatami, koszem smakołyków. Był tort i wiele pięknych życzeń. Usłyszałam, że jestem kamieniem węgielnym tego serialu, że beze mnie nie istnieje. Zrobiło mi się bardzo miło. I jako seniorka rodu mam też pewne przywileje. Mogę czasem poprawiać teksty albo dodawać coś do scenariusza po scenarzystach, bo o postaci Barbary Mostowiak wiem najwięcej – powiedziała magazynowi Świat i Ludzie.

Mimo długiej kariery aktorskiej nie może pochwalić się dobrą emeryturą.

Popularne wiadomości teraz

Odszedł znakomity polski aktor znany z "Czterech Pancernych" i "Kariery Nikodema Dyzmy"

Tak dziś wygląda serialowa Ewa z "Barw szczęścia". 15-letnia Gabriela Ziembicka stała się prawdziwą pięknością

Justyna Żyła, zakochana bardziej niż kiedykolwiek, otrzymała miły prezent od swojego ukochanego. "I jak go tu nie kochać"

Nowe wieści o stanie zdrowia żony Dawida Kubackiego. W jakim stanie jest Marta Kubacka

W wywiadzie Teresa Lipowska zdradziła, ile otrzymuje od państwa.

Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą. (…) Ja mam małe potrzeby w tej chwili. I tak jak powiedziałam, gdybym miała tylko 2200 zł, to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze – otworzyła się Lipowska.

Maryla Rodowicz, z emeryturą 1670 zł, też nie będzie mogła sobie pozwolić na godne życie.

Pisaliśmy również o: Związek Kasi Cichopek i Macieja Kurzajewskiego stanął w obliczu pierwszych problemów. Pierścionek zaręczynowy aktorki zniknął z jej palca

Może zainteresuje Cię to: Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski wybrali się w romantyczną podróż z okazji urodzin prezentera. "Cudowne to Wasze szczęście"

Przypominamy o: "Miałbyś 50 lat". Katarzyna Chrzanowska wspomina swojego męża Waldemara Goszczę