Jego talent aktorski przyniósł mu wiele nagród i wyróżnień, a także uznanie publiczności.

Jednak niewiele osób wie o życiu prywatnym tego aktora, zwłaszcza o jego związku z Barbarą Sołtysik — jego byłą żoną.

Barbara Sołtysik była znana jako aktorka teatralna, która zagrała wiele znaczących ról w polskim teatrze.

Była też asystentką reżysera i zajmowała się organizacją różnych wydarzeń kulturalnych. Jednak jej życie osobiste i związek z Janem Englertem było równie ważne, jak jej kariera artystyczna.

Jan Englert i Barbara Sołtysik pobrali się w 1971 roku. Ich małżeństwo trwało 26 lat, a w tym czasie urodziło się ich 3 dzieci — syna Tomasza i córek-bliźniaczek Katarzyny oraz Małgorzaty.

Popularne wiadomości teraz

Odszedł znakomity polski aktor znany z "Czterech Pancernych" i "Kariery Nikodema Dyzmy"

Paulina Smaszcz na uroczych zdjęciach na podłodze. „Takie weekendy w pracy to ja uwielbiam” Kto z nią zapozował

Barbara Kurdej-Szatan zabrała syna do fryzjera. Henio już nie ma długich włosków. "Ale to było przeżycie"

Krzysztof Ibisz przygotowuje się do ponownego zostania ojcem. Ale wiadomości! „To było moje marzenie”

Para zdecydowała się na rozwód w 1994 roku, co było wielkim zaskoczeniem dla ich przyjaciół i fanów.

"Taką mieliśmy umowę z pierwszą żoną, że rozwiedziemy się, kiedy dzieci będą dorosłe i samodzielne. Tak się umówiliśmy i tego dotrzymaliśmy. Przez te lata mnóstwo pracowałem i w ciągu roku byłem w domu najwyżej ze trzy miesiące. Byłem mocno zajęty w filmie, w teatrze, a potem jeździłem po świecie z przedstawieniami. Kiedy dzieci dorastały, nie uczestniczyłem w ich problemach, a pewnie wtedy byłem najbardziej potrzebny. Naprawdę nie umiem się z tego rozgrzeszyć".

Po rozwodzie Jan Englert związał się z inną kobietą, a Barbara Sołtysik skupiła się na pracy teatralnej i organizowaniu wydarzeń kulturalnych. Jednak ich związek pozostał jednym z najważniejszych wydarzeń w historii polskiej sztuki i kultury.

Dlaczego Jan Englert i Barbara Sołtysik rozeszli się po 33 latach małżeństwa? Nie wiadomo dokładnie, co stało się między nimi, ale spekuluje się, że była to kwestia niezgodności charakterów i stylów życia. Jednak Jan Englert i Barbara Sołtysik pozostali w dobrych stosunkach po rozwodzie i wciąż pracowali razem w świecie teatru i kultury.

Jan Englert nadal jest aktywny w polskim teatrze i filmie, a jego wkład w polską sztukę i kulturę jest nieoceniony. Barbara Sołtysik jest chora, ale wspiera ją były mąż.

Jan Englert i Barbara Sołtysik to ikony polskiej sztuki i kultury. Ich związek był ważnym wydarzeniem w historii polskiej sztuki, a ich kariera artystyczna pozostaje wciąż inspiracją dla wielu ludzi. Mimo że ich małżeństwo zakończyło się rozwodem, pozostali w dobrych stosunkach i kontynuowali swoją działalność artystyczną, zawsze pozostając blisko siebie.

Pisaliśmy również o: Dorota Wellman bardzo martwi się o syna. "Cały czas myślę o tym"

Może zainteresuje Cię to: Martyna Gliwińska pokazała swój wybór sukni ślubnej. Jej profil został zasypany komentarzami

Przypominamy o: Konflikt Kurzajewskiego i Smaszcz. Jedna ze stron dostała to, czego chciała. "Emocje nieco opadły"