Jego talent aktorski przyniósł mu wiele nagród i wyróżnień, a także uznanie publiczności.

Jednak niewiele osób wie o życiu prywatnym tego aktora, zwłaszcza o jego związku z Barbarą Sołtysik — jego byłą żoną.

Barbara Sołtysik była znana jako aktorka teatralna, która zagrała wiele znaczących ról w polskim teatrze.

Była też asystentką reżysera i zajmowała się organizacją różnych wydarzeń kulturalnych. Jednak jej życie osobiste i związek z Janem Englertem było równie ważne, jak jej kariera artystyczna.

Jan Englert i Barbara Sołtysik pobrali się w 1971 roku. Ich małżeństwo trwało 26 lat, a w tym czasie urodziło się ich 3 dzieci — syna Tomasza i córek-bliźniaczek Katarzyny oraz Małgorzaty.

Popularne wiadomości teraz

Niepokojące informacje. Ciężarna Małgorzata Tomaszewska źle się poczuła w nocy

Julia Wróblewska niespodziewanie pokazała wszystkim pozytywny wynik testu. Fani zaniemówili

W październiku i listopadzie 2023 roku te znaki zodiaku staną się prawdziwymi szczęściarzami

Agata i Piotr Rubikowie rozstali się? O wszystkim poinformowali na Instagramie

Para zdecydowała się na rozwód w 1994 roku, co było wielkim zaskoczeniem dla ich przyjaciół i fanów.

"Taką mieliśmy umowę z pierwszą żoną, że rozwiedziemy się, kiedy dzieci będą dorosłe i samodzielne. Tak się umówiliśmy i tego dotrzymaliśmy. Przez te lata mnóstwo pracowałem i w ciągu roku byłem w domu najwyżej ze trzy miesiące. Byłem mocno zajęty w filmie, w teatrze, a potem jeździłem po świecie z przedstawieniami. Kiedy dzieci dorastały, nie uczestniczyłem w ich problemach, a pewnie wtedy byłem najbardziej potrzebny. Naprawdę nie umiem się z tego rozgrzeszyć".

Po rozwodzie Jan Englert związał się z inną kobietą, a Barbara Sołtysik skupiła się na pracy teatralnej i organizowaniu wydarzeń kulturalnych. Jednak ich związek pozostał jednym z najważniejszych wydarzeń w historii polskiej sztuki i kultury.

Dlaczego Jan Englert i Barbara Sołtysik rozeszli się po 33 latach małżeństwa? Nie wiadomo dokładnie, co stało się między nimi, ale spekuluje się, że była to kwestia niezgodności charakterów i stylów życia. Jednak Jan Englert i Barbara Sołtysik pozostali w dobrych stosunkach po rozwodzie i wciąż pracowali razem w świecie teatru i kultury.

Jan Englert nadal jest aktywny w polskim teatrze i filmie, a jego wkład w polską sztukę i kulturę jest nieoceniony. Barbara Sołtysik jest chora, ale wspiera ją były mąż.

Jan Englert i Barbara Sołtysik to ikony polskiej sztuki i kultury. Ich związek był ważnym wydarzeniem w historii polskiej sztuki, a ich kariera artystyczna pozostaje wciąż inspiracją dla wielu ludzi. Mimo że ich małżeństwo zakończyło się rozwodem, pozostali w dobrych stosunkach i kontynuowali swoją działalność artystyczną, zawsze pozostając blisko siebie.

Pisaliśmy również o: Dorota Wellman bardzo martwi się o syna. "Cały czas myślę o tym"

Może zainteresuje Cię to: Martyna Gliwińska pokazała swój wybór sukni ślubnej. Jej profil został zasypany komentarzami

Przypominamy o: Konflikt Kurzajewskiego i Smaszcz. Jedna ze stron dostała to, czego chciała. "Emocje nieco opadły"