Gwiazda nigdy nie narzekała na brak adoratorów, ale – jeśli chodzi o mężczyzn – nie dokonywała najlepszych wyborów.

Barbara Brylska, urodzona 5 czerwca 1941 roku, to jedna z najsłynniejszych polskich aktorek. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku była jedną z najpiękniejszych kobiet w Polsce, a filmy z jej udziałem przyciągały do kin miliony widzów.

Gwiazda nigdy nie narzekała na brak adoratorów, ale – jeśli chodzi o mężczyzn – nie dokonywała najlepszych wyborów.

Brylska po raz pierwszy wyszła za mąż, gdy była jeszcze uczennicą łódzkiej Szkoły Technik Plastycznych. Jej małżeństwo z inżynierem Janem Borowcem rozpadło się po zaledwie paru latach, gdy aktorka odkryła, że jej ukochany spotyka się z inną kobietą. Także drugi mąż - ginekolog Ludwik Kosmal - nie był wierny aktorce.

Popularne wiadomości teraz

Zdzieranie kuponów i bieda. Wyznania Rusin o trudnych czasach po rozwodzie z Lisem

Emocjonalne pożegnanie. Justyna Kowalczyk z łzami w oczach żegna Kacpra Tekiegłego na cmentarzu

Michał Wiśniewski stracił dom. Wokalista wydał głośne oświadczenie. "Jest miejsce na rozwód"

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Brylska doskonale wiedziała, że uległ wdziękowi młodej, wschodzącej gwiazdki - Ewy Sałackiej, która zagięła na niego parol. Kosmal przez pewien czas mieszkał z kochanką, a gdy ta w końcu pokazała mu drzwi, chciał wrócić do żony, ale nie dostał od niej kolejnej szansy...

Jana Borowca Barbara Brylska poznała, gdy miała zaledwie 17 lat. Wracała do Łodzi ze szkolnej wycieczki i wpadła w oko jadącemu tym samym pociągiem młodemu inżynierowi. 23-letni Jan był oczarowany uroczą licealistką. Postanowił zaprosić ją na randkę, ale karteczkę ze swoim adresem i numerem telefonu, którą próbował jej podać na stacji w Koluszkach, przejęła nauczycielka...

"Zauroczyła mnie jej niezwykła piękność. Postanowiłem ją zdobyć za wszelką cenę. Zawziąłem się, żeby odnaleźć tę dziewczynę. Miałem kuzyna studiującego w Łodzi, poprosiłem go o przeprowadzenie wywiadu, która szkoła łódzka wracała owego dnia z wycieczki z Krakowa.

Pisaliśmy również o: Justyna Żyła, kim są jej rodzice? Prawda w końcu wyszła na jaw

Może zainteresuje Cię to: Co stało się z Bohunem z "Ogniem i Mieczem"? Jak zmienił się Aleksander Domogarow po latach

Przypominamy o: Tajemnicza postać w cieniu Jana Pawła II. Kim był jego brat Edmund Wojtyła