Inicjatywa pod nazwą "Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" została skrytykowana przez Rzecznika Praw Dziecka, co doprowadziło do konieczności złożenia przez Wojciechowską zeznań na policji. Jakie zarzuty są stawiane celebrytce?

Od dawna Martyna Wojciechowska jest jednym z najważniejszych głosów, które walczy o zmiany w polskim systemie opieki zdrowotnej.

Skupia się głównie na problemach związanych z psychiką dzieci, jednocześnie podkreślając, jak niewielką opieką medyczną mogą one liczyć ze strony państwa. Wojciechowska informuje, że w niektórych regionach Polski dzieci czekają nawet rok na wizytę u psychiatry.

Celebrytka wierzy, że istnieje wiele obszarów, które można szybko poprawić, zamiast skupiać się na niedoskonałościach systemu jako całości. Martyna Wojciechowska twierdzi, że ważne jest skoncentrowanie się na wczesnym reagowaniu, rozpoznawaniu pierwszych objawów kryzysu psychicznego u młodych ludzi i dorosłych.

500 psychiatrów dziecięcych na 38-milionowy kraj, wiemy, że to jest za mało. Jesteśmy w stanie to zmienić szybko? Nie, nie ma cudów. Nie powinniśmy skupiać się na tym, czego nie mamy. Powinniśmy skupić się na tym, co możemy zmienić: na systemie wczesnego reagowania, rozpoznawaniu symptomów pierwszych oznak kryzysu psychicznego, który pojawia się u młodego człowieka lub dorosłego - ogłosiła Martyna Wojciechowska, która od razu przeszła od słów do czynów i założyła fundację.

Popularne wiadomości teraz

Dramatyczne weści. Choroba Anny Lewandowskiej wstrząsnęła opinią publiczną

Odszedł znany aktor. Smutna informacja od jego żony. "Z wielkim bólem zawiadamiam"

Zenek Martyniuk dzieli się wspaniałą nowiną. Cała Polska w zachwycie

Cała Polska pogrążona jest w żałobie. Nie żyje aktor z "Klanu", "Złotopolskich" i "M jak miłość"

W ramach fundacji UNAWEZA Martyna Wojciechowska opracowała program profilaktyczny, który ma na celu pomóc dzieciom przestać bać się rozmawiać o swoich problemach z psychiką. Celem programu jest również zapobieganie tragediom wynikającym z tłumienia w sobie emocji i problemów.

Jednakże, Martyna Wojciechowska znalazła się pod ostrzałem Rzecznika Praw Dziecka z powodu inicjatywy "Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym". Rzecznik nie był zadowolony z faktu, że strategicznym partnerem projektu jest aplikacja TikTok.

Rzecznik Praw Dziecka w specjalnym oświadczeniu ostrzegł, że TikTok ma negatywny wpływ na młodych ludzi, wprowadzając ich w narracje bezwartościowe i niebezpieczne, co prowadzi do groźnych uzależnień behawioralnych.

Naukowcy ostrzegają, że już dzisiaj TikTok ma zatrważająco duży wpływ na zachowanie młodych, którzy zaczęli postrzegać rzeczywistość przez pryzmat bezwartościowych, a nawet groźnych narracji narzucanych przez tę aplikację, co prowadzi do niezwykle niebezpiecznych uzależnień behawioralnych dzieci i młodzieży - napisał Rzecznik Praw Dziecka w specjalnym oświadczeniu. Co na to Martyna Wojciechowska?

Jak Martyna Wojciechowska odpowiada na te zarzuty?

Pisaliśmy również o: Sensacyjny powrót. Ivan Komarenko niespodziewanie wraca do Polski

Może zainteresuje Cię to: Miłosne plotki w świecie skoków narciarskich. Czy Piotr Żyła i jego 25-letnia dziewczyna zerwali ze sobą

Przypominamy o: Skandaliczne sceny. Cichopek i Kurzajewski szokują widzów na oczach całej Polski