Jego wkład w historię polskiego rocka nie może być przeceniony, a teraz wielbiciele Maanamu muszą zmierzyć się z kolejną tragiczną stratą.

Informacja o śmierci Krzysztofa Olesińskiego została podana przez oficjalną stronę Ex Maanam na mediach społecznościowych.

Muzyk, który niedawno świętował 70. urodziny 27 maja, był obecny na dziesięciu albumach legendarnego zespołu.

"Wielką żałobą dzielimy się z Wami smutną wiadomością, że wczoraj w Londynie nagle zmarł w wieku 70 lat Krzysztof Olesiński, były basista zespołu Maanam, brat Ryszarda. Składamy szczere kondolencje rodzinie i najbliższym" - czytamy w oświadczeniu legendarnej formacji na Facebooku.

Krzysztof Olesiński dołączył do Maanamu w 1979 roku, ale opuścił zespół już w 1980 roku. Po upływie 12 lat powrócił do składu i pozostał z nimi do 2003 roku.

Popularne wiadomości teraz

Maryla Rodowicz przeszła operację. Co się stało z gwiazdą

Nieustający szacunek. W jakim stanie obecnie jest miejsce spoczynku Barbary Borys-Damięckiej

Tajemnicze mieszkanie Kingi Dudy. Co wiadomo o jej luksusowym apartamencie

Zenek Martyniuk dzieli się wspaniałą nowiną. Cała Polska w zachwycie

W 2005 roku nagrał album "Korzenie" z tekstami Zbigniewa Książka wraz z bratem Ryszardem Olesińskim i innymi muzykami. Następnie, w 2006 roku, osiedlił się w Londynie, obejmując stanowisko dyrektora artystycznego Telewizji Polskiej TVPL. Muzyk mieszkał w stolicy Wielkiej Brytanii aż do swojej śmierci. Był również dyrektorem artystycznym polskiej telewizji na wyspach TVPL.tv.

Przed swoim udziałem w Maanamie, wraz z bratem Ryszardem Olesińskim, założył zespół Piknik, który w 1978 roku zdobył Nagrodę Publiczności na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie.

W 1979 roku rozpoczął swoją współpracę z Maanamem, a już rok później wystąpił z nimi na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Był zaangażowany w nagranie debiutanckiego albumu zespołu oraz współtworzył ścieżkę dźwiękową do filmu "Wielka majówka".

Pisaliśmy również o: Sensacyjny powrót. Ivan Komarenko niespodziewanie wraca do Polski

Może zainteresuje Cię to: Miłosne plotki w świecie skoków narciarskich. Czy Piotr Żyła i jego 25-letnia dziewczyna zerwali ze sobą

Przypominamy o: Skandaliczne sceny. Cichopek i Kurzajewski szokują widzów na oczach całej Polski