Choć wielu może patrzeć z dystansem na jego aktorskie dokonania, prawda jest taka, że Jan Paweł II był nie tylko duchowym przywódcą, ale także utalentowanym aktorem. Portal dzieje.pl opisał jego "karierę" na scenie, która może zdumiewać.

Już w młodości Jan Paweł II okazywał zainteresowanie teatrem. Pracując jako robotnik i goniec, zawsze odczuwał w sobie miłość do sztuki scenicznego wyrazu. Jego przygoda ze światem teatru rozpoczęła się od występów na scenie Domu Katolickiego i szkolnym teatrze.

Już wtedy można było zauważyć jego aktorski talent, który z czasem się rozwijał.

Na studiach Jan Paweł II grał już regularnie na scenie, a jego aktorskie zdolności zyskiwały uznanie wśród kolegów i widzów.

Jednak najbardziej zaskakującym faktem jest to, że przyszły papież zagrał nawet w sztuce fantastycznej, "Kawaler księżycowy", wcielając się w postać zodiakalnego byka. To dowód na to, że jego zainteresowania teatrem sięgały głębiej niż można by się spodziewać.

Popularne wiadomości teraz

"Moja córka robi wszystko, aby rozbić moją rodzinę, prawdopodobnie z powodu zazdrości: myśli, że powinnam być przy niej i to wszystko"

"Poszłam na randkę z bardzo miłym mężczyzną, byłam nim zafascynowana przez cały wieczór, dopóki czegoś nie zrobił"

"Przestałam dawać pieniądze mojej matce i siostrze i natychmiast przestałam być mile widzianym gościem w ich domu"

"Każdego dnia widziałem moją żonę siedzącą na kanapie z włączonym telefonem: jestem tym zmęczony, muszę coś zmienić"

Nawet w czasie wojny, oprócz wykonywania prac fizycznych, Jan Paweł II nie porzucił swojej pasji. Włączył się w działalność konspiracyjnego Teatru Rapsodycznego, który prezentował różnorodne spektakle, w tym dzieła takie jak "Król-Duch" Juliusza Słowackiego, "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, "Beniowski" Słowackiego czy "Hymny" Jana Kasprowicza. Jego udział w tych przedstawieniach świadczył o jego zaangażowaniu w sztukę i kulturę, nawet w trudnych czasach wojny.

Co więcej, Jan Paweł II już podczas swojego pontyfikatu chętnie spotykał się z aktorami. To może być zrozumiane jako naturalne, biorąc pod uwagę jego własne doświadczenia teatralne w młodości. Przykładem tego jest spotkanie z Magdaleną Zawadzką, którego mąż, Gustaw Holoubek, znał przyszłego papieża z młodości.

Inny aktor i satyryk, Stefan Friedmann, opowiadał anegdotę z czasów, gdy był ministrantem, a ksiądz Karol Wojtyła odprawiał msze. Friedmann wspominał, że czuł się jak na scenie, a podczas mszy udawał, że łapie muchy, co wywoływało śmiech wiernych. Przyszły papież cieszył się z takiego poczucia humoru i pytał, co z Friedmanna wyrośnie w przyszłości.

Warto docenić aktorski talent Jana Pawła II, który od dzieciństwa poświęcał się teatrowi i kulturze. Choć wybierając drogę duchowego przywództwa, zrezygnował z kariery aktorskiej, to jego wcześniejsze doświadczenia w świecie teatru wpłynęły na jego osobowość i podejście do komunikacji z ludźmi. Jan Paweł II był nie tylko wielkim papieżem, ale także aktorem, którego talenty zasługują na uznawanie i pamięć.

Pisaliśmy również o: Sensacyjna nowość: Małgorzata Tomaszewska ujawnia tajemnicę płci swojego potomka

Może zainteresuje Cię to: Tajemnicze zarobki gwiazd TVP odsłonięte: Piotr Kraśko na pierwszym miejscu

Przypominamy o: Małgorzata Kożuchowska dzieli się niesamowitym zdjęciem swojej 80-letniej mamy. To matka czy siostra