Wczoraj informowaliśmy o przykrej wiadomości jaka jest śmierć Emila Karewicza. Aktor zmarł w wieku 97 lat. Z powodu panującej pandemii pogrzeb będzie znacznym utrudnieniem.

Niestety wyjątkowe przepisy w dobie epidemii koronawirusa nie ominęły także uroczystości pogrzebowych. Choć temat nie należy do najprzyjemniejszych jest jednak proza dnia.

Nie żyje Emil Karewicz. Aktor miał 97 lat

Z uwagi na stan epidemiczny, jaki został wprowadzony w Polsce, nie będzie mógł odbyć się pogrzeb z udziałem wielu osób.

Wiele zaleceń sanepidu ukazało się zarówno w związku z pochówkiem osób zakażonych koronawirusem, jak i tych którzy odchodzą z innych przyczyn.

Popularne wiadomości teraz

„W ciąży jesteś?”: Zaokrąglony brzuszek 15-letniej Viki Gabor wywołał lawinę komentarzy

Mamuśka ma wychodne": Dominika Gwit zrobiła niespodziankę swoim subskrybentom i pochwaliła się synkiem

Maciej Kurzajewski i jego synowie niespodziewanie zareagowali na życzenia od Pauliny Smaszcz. Informator udzielił komentarza

Dominika Gwit wybrała się na spacer z synem, ale jeden element przykuł jej uwagę: "Jakiś mistrz drugiego planu musi być"

W ostatnich dniach zabrał głos prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego ukazując jednoznaczne stanowisko.

Najważniejsze, aby przestrzegać zasady o niegromadzeniu się. W pogrzebie powinna wziąć udział tylko najbliższa rodzina.

Kolejnym bardzo ważnym jest, aby...

Msza św. pogrzebowa może być odprawiona w dniu pogrzebu, ale sine populo (bez wiernych ), lub w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłego. Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zaleca, aby wszystkie uroczystości pogrzebowe organizowane w Polsce zarówno wyznaniowe, jak i świeckie odbywały się w tym trudnym dla nas wszystkich czasie tylko i wyłącznie na cmentarzu.

Prof. Wojciech Rokita ofiarą hejtu? Nowe doniesienia rozwiewają wątpliwości

Bardzo restrykcyjnie jednak powinny być przestrzegane pochowki osób zmarłych na COVID - 19. W tym wypadku sanepid wprowadza zasady, których absolutnie należy przestrzegać.

w takich okolicznościach konieczne jest przestrzeganie specjalnych środków ostrożności. Nie można zatem dotykać zwłok osoby zmarłej na chorobę COVID-19, nie licząc procedury przygotowania ciała do pochówku (obmycia, ubrania, ułożenia).

W przypadku czynności wykonywanych w związku z pogrzebem osoby zmarłej wykorzystywane są też odpowiednie czynności dezynfekcyjne. Odkaża się ciało zmarłego, środek transportu, pomieszczenie, w którym przebywały zwłoki, a także przedmioty, którymi miały one kontakt. Konieczne jest również szczelne zamknięcie i oczyszczenie trumny.

Data pogrzebu Emila Karewicza nie jest jeszcze znana. Z uwagi na obecna sytuacje dzieci aktora maja do podjęcia bardzo trudna decyzje. Emil Karewicz miał trójkę dzieci - córkę Sylwie z drugiego małżeństwa, a także córkę Małgorzatę i syna Krzysztofa z trzeciego.

Wszystko wskazuje na to, ze aktor spocznie na cmentarzu w Marysinie Wawerskim obok swojej ukochanej trzeciej żony Teresy. Kobieta zmarła w 2012 roku. W tym roku obchodziliby 62 rocznice ślubu.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com