W ostatni weekend ludzie tłumnie wyszli na ulice wszystkich miast w Polsce. Nie brakuje manifestujących. Policja próbuje uporać się z protestami jednak bezskutecznie. Strajkują wszyscy, którzy nie zgadzają się z decyzjami Trybunału.

Smaczny przepis na aromatyczny gulasz z ciecierzycy

Tłum w Gdyni, tak jak i wielu innych miastach w Polsce, protestował przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na wady płodu. Zdaniem sędziów TK taka przesłanka jest sprzeczna z Konstytucją RP.

Marcin Wójcik w emocjonujących słowach o współpracy z TVP

Popularne wiadomości teraz

Mężczyzna poślubił dziewczynę i wychował jej dziecko. Wiele lat później ich córka postanowiła poznać własnego ojca

„Mój mąż poszedł na ryby z przyjacielem, a potem spotkałam tego "przyjaciela" w supermarkecie: zaniemówiłam”

„Przez pięć lat myślałam, że mój mąż już nie żyje, ale pewnego dnia prawda wyszła na jaw: dlaczego nie zauważyłam tego wcześniej"

„Mój syn w ogóle nie był do mnie podobny, więc zmusiłem moją żonę do wykonania testu na ojcostwo: dobrze, że to zrobiliśmy”

Na protestach nie zabrakło też znanych osób, które wyrażają swoje niezadowolenie. W Gdyni wraz z tłumem protestowała Kasia Tusk. Na swoim profilu wmediach społecznościowych pokazała SMS od Taty, który także wyraża głębokie niezadowolenie i poruszenie wyrokiem Trybunału.

Donald Tusk po decyzji Trybunału także oficjalnie zajął stanowisko.

Wrzucenie tematu aborcji i orzeczenie w tej sprawie pseudotrybunału w środku szalejącej pandemii to coś więcej niż cynizm. To polityczne łajdactwo

Komu zależy na wywołaniu tak skrajnych emocji w zmęczonym panującą pandemią tłumie?

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com