Boże Ciało to kolejny polski film, który walczy o nominację do Oskara.

Oficjalnie wiadomo, że film znajduje się na shortliście w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Reżyser nie kryje wzruszenia, a w oficjalnym wystąpieniu zapewnia, że jest to ogromne wyróżnienie. Komasa dziękuje także nie tylko swoim aktorom ale także wszystkim producentom i ekipie odpowiedzialnej za powstanie filmu.

Boże Ciało jest kameralnym filmem, a jego entuzjastyczny odbiór przerósł oczekiwania wszystkich zaangażowanych w produkcje. 

Syn Beaty Szydło jednak odejdzie od kapłaństwa?

Popularne wiadomości teraz

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

"Tak bardzo mi pomagasz, jak mogę ci się odwdzięczyć: zostań matką mojej córki. To wystarczy"

Film opowiada historię 20 letniego chłopaka, który podczas pobytu w zakładzie poprawczym przechodzi duchową przemianę. Jego marzeniem jest zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu zamiast odbywać pracę w zakładzie stolarskim udaje się do pobliskiego kościoła.

Tam zaprzyjaźnia się z proboszczem. Podczas nieobecności księdza Daniel przejmuje obowiązki kapłańskie. Jego praktyki wzbudzają niemałe kontrowersje w miasteczku.

Nominacje zostaną ogłoszone już niebawem bo 13 stycznia 2020.

Trzymamy kciuki.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com