I choć w dzieciństwie nie uchodziła za najpiękniejsze dziecko, w późniejszych latach wypiękniała niczym wyjątkowy łąbądź. O kim mowa? Oczywiście, o ikonie lat 50. i 60. ubiegłego wieku, a mianowicie - Brigitte Bardot.

fot. Getty Images

Francuska modelka, piosenkarka, a także aktorka urodziła się 28 września 1934 roku w Paryżu. Karierę rozpoczęła jako nastolatka, a świat show-biznesu prędko ją pokochał. Już jako 18-latka Bardot wyszła za mąż. Jednak to, jak i 2 inne małżeństwa artystki zakończyły się rozwodem. Dopiero w 1992 roku poślubiony Bernard d'Ormale okazał się tym jedynym.

Anna Lewandowska pokazała wesoły filmik, na którym jej córki bawią się z Robertem. Taki tata to skarb

fot. Getty Images

Popularne wiadomości teraz

Nazwane najważniejsze mędrcy wśród znaków zodiaku. Mają wysoki poziom IQ

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Kariera w latach rewolucji seksualnej rządziła się własnymi prawami. Gwiazdy ze świata filmu czy muzyki notorycznie się zdradzały. Romanse były na porządku dziennym bardziej niż dziś. O Brigitte marzyło wiele mężczyzn. Była niezwykle piękną kobietą robiącą wrażenie na każdym. Mimo to, nie miała ona szczęścia w miłości.

Co ciekawe, Bardot doczekała się w życiu syna, jednak ten był wychowywane przez rodzinę ojca chłopca. Nicolas-Jacques zaczął interesować swoją matkę dopiero gdy osiągnął pełnoletność. 

Brigitte Bardot z synkiem po porodzie

Lech Wałęsa skarży się na zarobki. Prezydent jest zmuszony znów pracować jako elektryk

Oprócz niezwykłego wkładu w kulturę, Brigitte Bardot może się także pochwalić pracą na rzecz zwierząt. Systematycznie wspiera akcje charytatywne, a od 1986 roku jest wegetarianką.  Na początku 2013 zagroziła nawet, że zrzeknie się obywatelstwa francuskiego, jeżeli władze nie zapobiegną uśpieniu dwóch słoni z ogrodu zoologicznego w Lyonie chorujących na gruźlicę.

fot. Getty Images

Dziś, gwiazda kina i modelingu ma 86 lat, mieszka na francuskiej Riwierze i od wielu lat cierpi na problemy z poruszaniem się. Jednak z sobie tylko znanych powodów kategorycznie odmówiła poddania się operacji biodra.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com