Aleksander Domogarow aktor rosyjskiego pochodzenia otrzymał swoją wielką rozpoznawalność w Polsce pod koniec lat 90. Wtedy zagrał Bohuna w filmie "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza. Aleksander pojawił się tak samo w innych epizodach "Krew z krwi" oraz "Fala zbrodni".

domogarow
domogarow

To właśnie w tych czasach Domogarow poznał Michała Żebrowskiego, który kiedyś dzielił się wspólnym zdjęciem z aktorem.

Jolie postanowiła sprzedać prezenty od byłego męża

Popularne wiadomości teraz

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Choć od filmu "Ogniem i mieczem" minęło sporo czasu, Domogarow z wielką miłością w sercu wspomina Polskę.

Ja miałem to szczęście, że poznałem w Polsce wiele wspaniałych osób. Więcej – mam tu oddanych przyjaciół. Ale (...) chyba nie mógłbym mieszkać w Polsce na stałe. Zbyt kocham Moskwę, zbyt głęboko tkwią tam me korzenie. Lubię przyjeżdżać, szczególnie do Krakowa i Wrocławia. Te miasta mają swój niepowtarzalny klimat -mówił aktor dla "Gazety Wrocławskiej". 

Katarzyna Cichopek odsłoniła dekolt. Fani są wzruszeni odważnym zdjęciem aktorki

Jak teraz wygląda Bohun z "Ogniem i mieczem" Aleksander Domogarow? 

Teraz Aleksander ma 57 lat. Był trzykrotnie żonaty. Pierwszą żoną była Natalja Sagojan. Z nią doczekał się syna Dmitrija (ur. 1985). Druga żona  -Irna Gunienkowa, z tego małżeństwa aktor ma syna, Aleksandra (ur. 1989). Z trzecią żoną Natalią Gromuszkiną, aktor rozwiódł się w 2008 r. W tym samym roku ginie w wypadku samochodowym jego syn Dmitrij, po czym  Domogarow ma ciężką depresję. Teraz aktor tak samo kontynuje swoją pracę, ale już na terenie Rosji. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com