Meryl Streep to ikona amerykańskiego kina, której występ w danym filmie jest pewnikiem gwarantującym sukces produkcji. Aktorka, rozpoczynająca swoją karierę w latach 70. ma na swoim koncie aż 21 nominacji do Oscara i 31 nominacji do Złotego Globu, będąc jednoczesnie kobiecą rekordzistką w tych kategoriach! Stąd też każdy liczy się z jej zdaniem na temat kina, a zagranie u jej boku jest spełnieniem marzeń większości początkujących aktorów.

fot. Getty Images

Jeszcze nikt tak nie skrytykował Małgorzaty Rozenek. Paulina Młynarska powiedziała, co o niej myśli

Zwłaszcza dlatego bardzo zachwyca fakt, iż Meryl Streep zdecydowała się publicznie pochwalić polską aktorkę. Ku zdziwieniu wszystkich nie jest to Weronika Rosati czy Alicja Bachleda-Curuś, działąjące na co dzień w Hollywood, nie są to też aktorki, które grały w polskich hitach nominowanych do Oscara, jak "Ida" czy "Zimna wojna". Ów szczęściarą okazała się być Grażyna Barszczewska. 

Hollywoddzka aktorka doceniła Polkę za rolę Wszystko co najważniejsze z 1992 roku. Według Radia Zet, Meryl Streep stwierdziła, że gdyby Barczewska zdecydowała się na przyjazd do Stanów Zjednoczonych, na pewno miałaby szansę na Oscara.

Popularne wiadomości teraz

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Grażyna Barszewska

Tak miłe słowa szybko dotarły do samej Grażyny Barczewskiej, która była wręcz onieśmielona tak miłymi słowami zza oceanu.

Mój kolega z roku, mieszkający w Los Angeles Romek Marzec, zadzwonił do mnie cały szczęśliwy, że Meryl właśnie skomplementowała mnie w wywiadzie telewizyjnym. Następnego dnia z biura attache kultury ambasady amerykańskiej dotarła ta informacja do mojej dyrekcji Teatru Polskiego. To było dla mnie mega wyróżnienie – wyznała Grażyna Barszczewska w Onecie.

Internauci dopytują Tomasza Kammela, czy odejdzie z TVP. Dziennikarz zabrał głos

Gratulujemy aktorce i zarazem życzymy jej dalszych sukcesów! Kto wie, może te słowa skłonią jakiegoś zagranicznego reżysera do zaproszenia Grażyny Barszewskiej do swojej produkcji?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com