Ale nie zawsze tak było. Jego burzliwe życie miłosne jest legendarne.

Wiesław Gołas jest w ciężkim stanie. Jego żona wspiera aktora.

75-letni kobieciarz, już żonaty z Zuzannę Łapicką (matką jego córki Weroniki), miał romans z legendą francuskiego filmu Anouk Aimée. Tak, romans szalał w życiu Daniela Olbrychskiego i na scenie.

Żona Danieli Olbrychskiego, Zuzanna Łapicka, tak wspominała szczegóły spotkania jej ówczesnego męża z francuską gwiazdą filmową Aimée:

- Widziałam, że Anouk Aimée nie odrywa oczu od Daniela, więc żeby uniknąć tej krępującej sytuacji, poszłam zatańczyć ze Skolimowskim, o co Daniel, swoim zwyczajem, natychmiast zrobił mi awanturę, odwracając uwagę od zapatrzonej w niego Aimée - wspominała.

Popularne wiadomości teraz

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

- Ta niezwykła kobieta zakochała się w moim młodym, trzydziestoparoletnim mężu - wyznała.

Ale to był dopiero początek. Po chwili ich spotkanie Daniel i Anouk odbyło się w Paryżu.

Ze względu na sytuację ze stanem wojennym w kraju,  Daniel Olbrychski mógł wyjechać sam, jego żonie odmówiono paszportu.

Drobne w domu, aby przyciągnąć bogactwo. To jest bardzo proste.

- W Paryżu adoracja Daniela przez Anouk Aimée sięgnęła zenitu, bo żona z dzieckiem uziemiona w Polsce, czyli sytuacja wymarzona - opowiadała Zuzanna Łapicka.

Zuzanna Łapicka została w domu z dzieckiem. Ale bardzo trudno było słyszeć, jak aktor spędza tam czas z Francuzką, która wszędzie go śledziła.

Ale któregoś pięknego dnia Służby Bezpieczeństwa zapukały do ​​drzwi Zuzanny Łapickiej i zaproponowały współpracę. To byli rekruterzy ze Służb Bezpieczeństwa.

Claude Lelouch, reżyser filmu, w którym występują Daniel i Anouk, próbował powstrzymać ten szał. Wiedział, że romans dobiegnie końca wkrótce po wyjeździe Daniela Olbrychskiego.

- Lelouch powiedział Anouk: "Nie masz o co walczyć, bo są dwie rzeczy, których nie przewalczysz. Jedna to Zuzia, druga to Polska i Solidarność". Nie wiem, która miłość była ważniejsza, myślę, że Polska u Daniela przetrwała, a ja niekoniecznie, bo nasze małżeństwo w końcu i tak się rozpadło.

Tak się złożyło, że gdy tylko Zuzanna Łapicka przyjechała do Francji, aktor natychmiast zapomniał o swojej francuskiej towarzyszce.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com