Polska aktorka Emilia Krakowska narodziła się 20 lutego 1940 roku w Poznaniu. Od samych swoich najmłodzych lat interesowała się aktorstwem. Po jednej swojej roli jej życie zmieniło się całkowicie. Właśnie w wieku 24 lat zagrała rolę pielęgniarki w "Nieznanym".

Córka Małgorzaty Foremniak się stała prawdziwą kobietą. Kiedy zdążyła tak wyrosnąć?

Polska aktorka Emilia Krakowska

W kilki susach znane reżysery tego czasu zaczęli do niej pisać i proponować zagrać w ich dziełach. Tak, Emilia Krakowska zagrała jeszcze w innych scenach, takie jak: "Chłopi", "Brunet wieczorową porą", "Czterdziestolatek. 20 lat później" czy bardziej współczesne, jak "Barwy szczęścia" i "Na krawędzi". 

Teraz warto  dodać, że Krakowska nie tylko figuruje się na łamach Polsatu, a i ciągłe występuje w teatrze. W dzisiejszych czasach na swoim koncie ma wielką ilość fanów. 

Popularne wiadomości teraz

Nowe restrykcje w Polsce. Zaczynamy kolejny lockdown

Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

Kryzys nie do zażegnania? Z pomocą przyjdzie terapia dla par

Jeden z wielbicieli opublikował na Twitterze jej zdjęcie z czasów młodości. I musimy się przyznać, że wtedy wyglądala zjawiskowo.

Emilia Krakowska w młodości

Nie ma nic dziwnego w tym, że miała wiele fanów z męskiej strony. Do urodzin aktorki pozostało troche więcej niż jeden miesiąc i w tym roku będzie miała 80 lat, ale nawet w takim wieku nie przestaje być piękną kobietą. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com