Po letniej sesji postanowiłam odwiedzić ją ponownie, ale nie powiedziałam jej o mojej wizycie, myśląc, że ją zaskoczę.

Dopiero to, co zobaczyłem w daczy mojej babci, było naprawdę niemiłą niespodzianką. Podchodzę do bramy i słyszę krzyki. Szybko wbiegam na podwórko i widzę, że mój wujek stoi przy grillu, grillując kebaby.

Babcia siedziała na ławce, a żona wujka na nią krzyczała. Nie rozumiałam, dlaczego moja synowa nagle zaczęła krzyczeć na starszą kobietę. Mój wujek wcale nie był zażenowany tą sytuacją.

Jak się okazało, jego wujek został zwolniony z pracy, a on i jego żona nie mieli wystarczająco dużo pieniędzy, aby wynająć mieszkanie, więc zamieszkali z jego babcią. Nie mogła odmówić synowi, tym bardziej, że mieli ze sobą rozpieszczonego wnuka, 15-letniego Michała.

Byłam bardzo oburzona zachowaniem żony mojego wujka. Ciągle krzyczała na babcię, nie pozostawiając jej żadnych obowiązków. Jeśli ciotka gotowała jedzenie, to tylko dla swojej rodziny, zapominając o mojej biednej babci.

Popularne wiadomości teraz

"Mój mąż wciąż domaga się, abym zameldowała go w moim domu. Ale nie dał ani grosza na budowę i utrzymanie rodziny"

"Jak tylko odziedziczyłem dom, moja matka zwróciła na mnie uwagę: szkoda, że to wszystko jest dla nieruchomości"

"Chciałam odpocząć u mojego syna, ale przyjechałam i całe dnie spędzałam sprzątając jego mieszkanie: jak można zrobić to własnej matce"

"Kupiłem mieszkanie na własną rękę i zamiast się cieszyć, moi rodzice zrobili skandal i nie chcą się już ze mną komunikować"

Co więcej, wyprowadzili babcię z dużego domu do małej przybudówki. Pod pretekstem, że mają rodzinę i potrzebują więcej miejsca.

Natychmiast zadzwoniłam do mamy i opowiedziałam jej o tym, co się tutaj dzieje i jak synowa mojej babci czuje się jak gospodyni w cudzym domu.

Moja matka i ojciec przyjechali następnego dnia. Poprosili, żebym zabrał babcię, bo w domu rozpętał się prawdziwy skandal. W rezultacie moi rodzice bronili praw babci, a ona wróciła do normalnego życia w swoim domu.

Natomiast brat mojej mamy ze wstydu spakował swoje rzeczy i poszedł szukać mieszkania. Ale myślę, że siła mojego taty odegrała tutaj rolę, ponieważ jest policjantem i zna wszystkie prawa.

Teraz wróciły nasze spokojne dni z babcią. Chodzimy razem do lasu zbierać maliny, robić dżem i karmić kury. Moja babcia jest taka miła i przytulna; wspaniale jest ją mieć.

Pisaliśmy również o: Rodzina adoptuje dzieci z sierocińca: tydzień później dowiaduje się, że będzie ich dwa razy więcej

Może zainteresuje:"Jestem przeciwko konwencjonalnym normom: Piękno może być inne"

Przypominamy o: "Byłam w pracy, kiedy dowiedziałam się, że moja matka jest chora, a brat ją zostawił. Kiedy weszłam do domu, aż sapnęłam"