Pewnego wieczoru para bardzo się pokłóciła, nie pamiętam już z jakiego powodu, minęło tyle lat. W każdym razie Anna spakowała swoje rzeczy i wprowadziła się do mnie.

Kilka miesięcy później Anna wyjęła swoją zimową kurtkę i zobaczyła za podszewką klucze do mieszkania, których ona i jej mąż nie mogli znaleźć od dłuższego czasu podczas wspólnego zamieszkiwania. Początkowo chciała je oddać, ale złość kobiety nie mija łatwo i chciała się zemścić.

Postanowiła odwiedzić swój dawny dom, gdy mąż był w pracy. Przekroczyła próg domu, weszła do kuchni i zobaczyła stertę naczyń i pustą lodówkę. Zrobiło mi się go żal. Umyła więc całą kuchnię, poszła na targ kupić jedzenie, ugotowała w domu barszcz i pilaw, a potem posprzątała i wyszła.

Wieczorem jej mąż zadzwonił, brzmiąc na zaskoczonego, i zapytał, czy wróciłem do domu. Prawie oszalał, gdy zobaczył pełną lodówkę.

Jak się później okazało, wrócił z pracy zmęczony, kupił wcześniej w sklepie chipsy i piwo, po czym poszedł z tym smakołykiem do komputera. Potem chciał wyrzucić śmieci w kuchni i zobaczył, że kuchenka jest gorąca! Zachodził w głowę, kto mógł wejść: tylko on miał klucze, a jego rodziców nie było w domu.

Popularne wiadomości teraz

"Jeśli chcecie żyć szczęśliwie, nigdy nie dawajcie swoim mężczyznom drugiej szansy. Po rozwodzie nauczyłam się tej lekcji na zawsze"

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

"Co za zdrada, nie mam pojęcia, od kogo są te bukiety": byli dobroczyńcy, którzy powiedzieli mi o twoich podróżach

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

W ten sposób moja siostra zemściła się i pogodziła ze swoim kochankiem. Teraz mają dwójkę dzieci i razem wspominają tamten barszcz. Mąż mojej siostry mówi, że wtedy smakował mu wyjątkowo.