Jeśli masz szczęście stać się właścicielem domowego lauru, zapewne interesuje Cię, na czym powinna polegać pielęgnacja, aby roślina cieszyła oko swoim bujnym wyglądem i oszałamiającym aromatem.

Dla drzewa laurowego, jak dla każdego innego kwiatu, ważne jest podlewanie.

Laur nie lubi zbyt suchej gleby, ale jednocześnie ma negatywny stosunek do "zalewania".

Dlatego po 10-12 minutach od zwilżenia gleby w doniczce należy spuścić nadmiar wody, która dostała się na patelnię.

Dla drzewa laurowego ważny jest również nawóz.

Popularne wiadomości teraz

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Płacić czesne, kupować rzeczy, mieć ślub, ale gdzie jest wdzięczność". Anna po raz pierwszy w życiu pomyślała o sobie i stała się samolubną matką

"Stoję przed mieszkaniem twojego kochanka, kiedy przyjedziesz, otwórz drzwi". Marta nie spodziewała się takiej reakcji męża

W tym celu wielu hodowców stosuje popularny nawóz kompleksowy, którym warto potraktować sadzonkę raz na dwa tygodnie. Jeśli roślina jest dorosła, dawkowanie karmienia jest znacznie zmniejszone i odbywa się z częstotliwością raz na lato.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest konieczność przycinania.

Zabieg ten należy rozpocząć we wrześniu, odcinając nadmiar pędów. Przycinanie pędów pomoże zapobiec zagęszczaniu się korony.

Wreszcie nie należy zapominać o konieczności zwalczania różnych szkodników czy chorób. W takim przypadku zaleca się przesadzenie rośliny na nowe miejsce i potraktowanie jej środkiem grzybobójczym.

Pisaliśmy również o: Marcin Hakiel w sylwestra z Dominiką i dziećmi świetnie się bawili. Wszyscy wyglądali niesamowicie

Może zainteresuje Cię to: Stan błogosławiony Dominiki Gwit daje o sobie znać. "Nie wiem, czy doczekam się do północy"

Przypominamy o: Plotki o rozstaniu Kubickiej i Barona mogą być prawdziwe. Do akcji wkroczyli przyjaciele