Sypialnia to miejsce, do którego chcemy z radością wrócić po ciężkim dniu. To w niej wypoczywamy, śpimy, a także przeżywamy miłosne uniesienia. Powinna być urządzona tak, aby przebywanie w niej sprzyjało odpoczynkowi i wyciszeniu. Jak to osiągnąć? Mamy dla ciebie kilka rad.

Fot. Leah Kelley, Pexels

Kolory to podstawa

Fot. Lina Kivaka , Pexels

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Smaki dzieciństwa - Smaczne rogaliki drożdżowe z czekoladą

Bez octu i pasteryzacji: łatwy przepis na chrupiące ogórki w 10 minut

W sypialni lepiej zrezygnować z intensywanych barw. Najlepiej sprawdzą się tutaj stonowane barwy natury, kolory drewna, kamieni, piasku, czyli brązy, beże i szarości. Dobrym wyborem będzie też neutralna biel. Takie kolory kojarzą nam się z przyrodą, a więc z czymś spokojnym i wyciszającym. Lepiej nie decydować się na ciemne kolory, zwłaszcza w małej sypialni- to optycznie ją zmniejszy, i może stwarzać przytłaczające wrażenie.

Łóżko jest najważniejsze!

Fot. Daria Shevtsova, Pexels

Łóżko to najważniejszy mebel w twoim domu, w końcu przesypiamy ponad 20 lat życia! Warto więc zadbać o komfortowy i zdrowy sen. Łóżko powinno być przynajmniej 20 centymetrów dłuższe niż jego właściciel, a optymalna szerokość to minimum 70 centymetrów przy meblu jednoosobowym. Nie można zapominać również o dobrym materacu- źle dobrany może wpływać negatywnie na kręgosłup.

Zadbaj o dodatki

Fot. freestocks.org

O przytulności miejsca zwykle decydują szczegóły. Ulubione rośliny doniczkowe, miękkie poduchy i elegancka narzuta mogą całkowicie odmienić wygląd twojej sypialni! Postaw na jakościowe i piękne dodatki, wybierz najprzyjemniejszą w dotyku, najpiękniejszą pościel, postaw przy łóżku bukiet suszonej lawendy i czerp przyjemność z każdej chwili spędzonej w sypialni!

Fot. Josh Sorenson, Pexels

Zaaranżowanie przytulnej sypialni nie jest prostym zadaniem, jednak przy odrobinie wysiłku na pewno dasz radę stworzyć piękną, spokojną przestrzeń.