Nie ma nic lepszego niż kromka świeżego domowego chleba. Podczas kwarantanny, kiedy najlepiej jest w ogóle nie wychodzić z domu, można spróbować upiec taki chleb samodzielnie.

Składniki:

• Mąka - 450 g

• Drożdże - 1 łyżeczka

• Sól - 1 łyżeczka

Popularne wiadomości teraz

Lara Gessler opowiada o relacjach swojej matki z pierwszym mężem. Paweł nie miał z teściową łatwego życia

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przygotowują się do ślubu i nie ukrywają tego. Aktorka szykuje się do założenia sukni ślubnej

Młodsza o 40 lat żona Marka Kondrata postawiła na swoim. Czarne chmury nad małżeństwem aktora

Augustin Egurrola pokazał swojego dwuletniego syna. Oscar rośnie jak na drożdżach. Do kogo jest podobny

• Ciepła woda - 350 ml

Sposób przygotowania:

1. Wymieszaj wszystkie składniki i ugnieć ciasto.

2. Przykryj ciasto ręcznikiem lub pokrywką i pozostaw na około 12 godzin, możesz je zostawić na noc, ale możesz też użyć ciasta nieco wcześniej lub później, ale nie później niż przez dobę.

3. Zanim wyjmiesz ciasto, rozgrzej piekarnik do 250 ° C i przygotuj blachę do pieczenia – możesz posypać blachę mąką lub wyłożyć pergaminem.

4. Posyp stół mąką, połóż na nim ciasto i zagniataj, aż stanie się jednorodne. Z tej ilości ciasta otrzymamy jeden bochenek chleba — o klasycznym kształcie jak na zdjęciu lub w kształcie serca. Następnie wykonaj ostrym nożem płytkie nacięcia, połóż ciasto na blachę i włóż do piekarnika na około 40-50 minut.

5. Czekamy, aż chleb będzie dobrze zarumieniony, i tylko wtedy wyciągamy go z piekarnika. Gotowy chleb należy położyć na ruszcie i przykryć ręcznikiem, aby ciasto nie było suche, natomiast jeśli lubicie bardzo chrupiący chleb, lepiej będzie nie przykrywać go ręcznikiem.