Kluczem do udanego letniego ciasta jest sporo nadzienia w środku. Ciasto według tego przepisu akurat zawiera sporo nadzienia, wiec na pewno zaskoczy was swoim smakiem. Aby zrobić ten smak jeszcze bardziej wyrazistym, można dodać trochę mielonych migdałów i cynamonu.

Składniki:

Sposób przygotowania:

  1. W misce połącz masło, żółtko, 50 g cukru pudru, półowe wanilii oraz mąkę. Zmiel na okruchy.

  2. Ugnieć ciasto. Następnie podziel go na trzy równe części. Połącz dwie z nich, przykryj ciasto kawałkiem folii aluminiowej i wstaw do lodówki na 30 minut.

  3. Małe truskawki przekrój na pół, a duże – na ćwiartki. Do pokrojonych truskawek dodaj porzeczki, cukier oraz wanilię.

  4. Przełóż jagody do garnka i wstaw go na średni ogień. Gotuj jagody do momentu, aż porzeczki zrobią się miękkie. Następnie przełóż jagody na sito, aby odsączyć nadmiar płynu. Syrop zachowaj.

  5. Rozwałkuj większy kawałek ciasta na warstwę o grubości 0,5 cm, następnie przełóż go formy do pieczenia o średnicy 24 cm, brzegi ciasta wyłóż na boczne ścianki. Następnie widelcem zrób kilka nakłuć w cieście.

  6. Wyłóż ciasto papierem do pieczenia i zasyp np. fasola. Wstaw formę c ciastem do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika na 10-15 minut. Następnie usuń papier i fasolkę i wypiekaj przez kolejne 7-10 minut.

  7. Posyp ciasto mielonymi migdałami, dodaj nadzienie z jagód i zalej 3 łyżkami syropu. Rozwałkuj mniejszą porcję ciasta i pokrój go na kawałki o rozmiarze 4*4 cm, następnie rozłóż je losowo na jagodach.

  8. Ubij białko i posmaruj im kwadraciki ciasta. Posyp ciasto mieszanką z cynamonu oraz cukru pudru. Przykryj brzegi gotowego ciasta folią aluminiowa. Ponownie wstaw ciasto do piekarnika na około 20-25 minut.