Najbardziej smaczne naleśniki z twarogiem

Jakie składniki będziesz do tego potrzebować?

Dla testu:

Cukier waniliowy (1 opakowanie)
mleko (0,5 l)
jajko (2 szt.)
Mąka pszenna (0,25 filiżanki)
Cukier (2 łyżki stołowe. l.)
Sól (0,25 łyżeczki)
Olej roślinny

Do wypełnienia:

Cukier waniliowy (1 opakowanie)
Twarożek (400 g)
Cukier puder (2 łyżki stołowe. l.)
jajko (1 szt)

Jak przygotować?

1. Wymieszaj jajka, sól i cukier. Ubij dobrze. Możesz użyć miksera, ale najważniejsze jest, aby nie przesadzić, nie musimy ubijać w piankę, musimy zmielić masę. Mąkę przesiać i dodać małe porcje do masy jajecznej. Nie przejmuj się, ciasto na naleśniki z twarogiem okaże się gęste. Tak powinno być, wszystko idzie zgodnie z planem. Płynny składnik naprzód.

Popularne wiadomości teraz

„Przyjaciele w końcu postanowili się pobrać. Organizowali wesele tylko dla bliskich, a potem córka zapytała ich, dlaczego biorą ślub dopiero teraz"

„Był bogatym chłopakiem, więc podałam adres domu przecznicę przed moim, nie chciałam pokazać, że jestem prawie żebraczką”

„Rozwodzimy się, pakuj swoje rzeczy. Mam inną kobietę, która spodziewa się dziecka: kiedy moja teściowa się o tym dowiedziała, była zła na Wiktora”

„Mój mąż poszedł na ryby z przyjacielem, a potem spotkałam tego "przyjaciela" w supermarkecie: zaniemówiłam”

Soczysta pieczona karkówka z suszonymi śliwkami – idealne danie do świątecznego stołu

2. Dodaj mleko, ciasto powinno nabrać zwykłej konsystencji, stać się płynne. Teraz przechodzimy do najważniejszego momentu. Zaczynamy smażyć naleśniki. Nasmaruj patelnię olejem roślinnym i dobrze podgrzej. Ważny moment, w którym można zacząć pieczenie z mąki. Weź szczyptę mąki pszennej i wrzuć ją do masła, jeśli zacznie skwierczeć i pienić się, to czas smażyć.Włożyć chochlę ciasta naleśnikowego i wlać na patelnię tak, aby powstała cienka warstwa. Po usmażeniu naleśnika zaczepiamy go drewnianą łopatką i przewracamy na drugą stronę.

3. Podczas smażenia, pomiędzy momentami, kiedy naleśnik trzeba obrócić, można poświęcić trochę czasu na przygotowanie nadzienia. Aby to zrobić, wymieszaj wszystkie składniki razem i dobrze wymieszaj, aż będzie gładkie.

Dziewczyna z filmu zrujnowała fryzurę sąsiadki w samolocie. Nagranie szybko rozprzestrzeniło się w sieci

4. Gdy wszystko jest upieczone, a nadzienie twarogowe do naleśników jest gotowe, można przystąpić do owijania. Nadzienie wyłożyć na brzeg rozłożonego naleśnika i zawinąć, tworząc kopertę lub bułki.Naleśniki z twarogiem można pięknie ozdobić jagodami lub listkami mięty.
Smacznego!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com