Babeczki z piekarnika

Składniki:

200 gr - cukier
120 gr - masła
3 szt. - jajka
1kawałek - pomarańczy
1,5 filiżanki - mąki
1 (jedna) łyżeczka - proszek do pieczenia
Szczypta soli
Jagody do smaku

7 rodzinnych zdjęć noworocznych, na których w centrum uwagi były psy i ich bezczelne wybryki

Sposób przygotowania:

1. Olej powinien mieć temperaturę pokojową. Najpierw wyjmij go z lodówki. Ubij cukier i masło. 
2. Zetrzyj skórkę pomarańczową i wyciśnij sok. Dodaj do masła z cukrem. Ubij jajka w tej samej masie. Uzyskaj gładką konsystencję.
3. Do powstałej masy dodaj mąkę, proszek do pieczenia i sól. Dobrze wymieszać. Powinieneś uzyskać jednorodną masę bez grudek.

Co słychać u dzieci Michała Wiśniewskiego? Zdradzamy

4. Do ciasta dodaj żurawinę. Możesz dodać, co chcesz. Czy to wiśnie (bez pestek), suszone owoce, orzechy, czekolada, mleko skondensowane. 
5. Ciasto podzielić na foremki na muffinki. Jeśli masz formy aluminiowe, nasmaruj je odrobiną oleju roślinnego, ale jeśli masz formy silikonowe, nie musisz smarować. Przełóż babeczki do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na 20-25 minut. Smacznego!

Popularne wiadomości teraz

„Był bogatym chłopakiem, więc podałam adres domu przecznicę przed moim, nie chciałam pokazać, że jestem prawie żebraczką”

„Rozwodzimy się, pakuj swoje rzeczy. Mam inną kobietę, która spodziewa się dziecka: kiedy moja teściowa się o tym dowiedziała, była zła na Wiktora”

„Co ty sobie myślałeś, spójrz na nią i na siebie, ona nie może się z tobą równać: jest już za późno, mamo, ona już jest w ciąży”

„Michał, nareszcie jestem w ciąży”: krzyczał głośnik telefonu, a obok mnie siedziała moja żona

Więcej ciekawych artykułow na kolezanka.com