Sadzonki na papierze są wygodne i szybkie

Sugerujemy więc, aby wysiać nasiona na papierowych wstążkach, które można następnie po prostu rozłożyć i ułożyć w przygotowanych bruzdach.

Kulinarne arcydzieła, których nie każdy odważy się spróbować

Ponadto paski papieru są moczone i podarte, gdy nasiona zaczynają kiełkować, co nie przeszkadza we wzroście korzeni.

Popularne wiadomości teraz

Krwawy Księżyc w 2021 roku: co warto o nim wiedzieć

Trzy znaki zodiaku zakręcą kołem fortuny do końca października

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Ten niezwykły sposób siewu warzyw i zieleni pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, czas i wysiłek. Ponadto wysiew na papier pozwala wcześniej sadzić rośliny odporne na zimno. Warzywa rosną szybciej i nie trzeba ich rozcieńczać.

Taśmy są głównie wypełnione nasionami roślin, które dobrze rosną, gdy są sadzone bezpośrednio w glebie: buraki, marchew, koper, bazylia, sałata, szpinak, cebula i inne.

Każde ziarno należy umieścić w "swojej" odległości: dla marchwi, pietruszki, rzodkiewki - 5 cm, buraków - 10 cm, sałaty, cebuli - 2 cm.

Technologia gotowania jest następująca: Papier toaletowy pomoże wyhodować sadzonki bez gleby Na początek wyciąć paski z polietylenu - mogą to być dowolne torby lub resztki ze szklarni. Szerokość paska powinna wynosić około 10 cm, a długość - dowolna.

Na paski nakładamy papier toaletowy, nawilżamy go i rozsiewamy pęsetą nasiona. Przykryj je kolejną warstwą papieru, a następnie - folią i delikatnie zwiń w rolki.

Domy modułowe w bardzo atrakcyjnej cenie bezpośrednio z Chin z dostawą do Polski. To prawda

Umieść każdą taką rolkę w plastikowym kubku i napełnij ją do połowy wodą. Przykryj je folią, okresowo wywietrz i dodaj wodę, aż nasiona wykiełkują. Sadzonki porośnięte są cięte, rozłożone w rolkach, sadzone w pojedynczych doniczkach. Niektóre rośliny można sadzić natychmiast bezpośrednio w glebie.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com