Sadzonki na papierze są wygodne i szybkie

Sugerujemy więc, aby wysiać nasiona na papierowych wstążkach, które można następnie po prostu rozłożyć i ułożyć w przygotowanych bruzdach.

Kulinarne arcydzieła, których nie każdy odważy się spróbować

Ponadto paski papieru są moczone i podarte, gdy nasiona zaczynają kiełkować, co nie przeszkadza we wzroście korzeni.

Popularne wiadomości teraz

Poznajesz osobę na tym zdjęciu? Dziś zna ją każdy, lecz nie wszyscy darzą ją sympatią

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Ten niezwykły sposób siewu warzyw i zieleni pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, czas i wysiłek. Ponadto wysiew na papier pozwala wcześniej sadzić rośliny odporne na zimno. Warzywa rosną szybciej i nie trzeba ich rozcieńczać.

Taśmy są głównie wypełnione nasionami roślin, które dobrze rosną, gdy są sadzone bezpośrednio w glebie: buraki, marchew, koper, bazylia, sałata, szpinak, cebula i inne.

Każde ziarno należy umieścić w "swojej" odległości: dla marchwi, pietruszki, rzodkiewki - 5 cm, buraków - 10 cm, sałaty, cebuli - 2 cm.

Technologia gotowania jest następująca: Papier toaletowy pomoże wyhodować sadzonki bez gleby Na początek wyciąć paski z polietylenu - mogą to być dowolne torby lub resztki ze szklarni. Szerokość paska powinna wynosić około 10 cm, a długość - dowolna.

Na paski nakładamy papier toaletowy, nawilżamy go i rozsiewamy pęsetą nasiona. Przykryj je kolejną warstwą papieru, a następnie - folią i delikatnie zwiń w rolki.

Domy modułowe w bardzo atrakcyjnej cenie bezpośrednio z Chin z dostawą do Polski. To prawda

Umieść każdą taką rolkę w plastikowym kubku i napełnij ją do połowy wodą. Przykryj je folią, okresowo wywietrz i dodaj wodę, aż nasiona wykiełkują. Sadzonki porośnięte są cięte, rozłożone w rolkach, sadzone w pojedynczych doniczkach. Niektóre rośliny można sadzić natychmiast bezpośrednio w glebie.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com