De volaille, choć nazwą przypomina egzotyczne danie, w naszej kuchni zadomowił się już dawno. Lubią go zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest więc to idealny pomysł na obiad.

Składniki:

  1. 4 filety piersi kurczaka
  2. 80 g masła
  3. Bułka tarta do panierowania
  4. Mąka do panierowania
  5. Jajko
  6. Sól i pieprz
  7. Olej do smażenia

Top 5 kwiatów, które emitują dobrą energię. Wśród nich czujemy się znakomicie

Przygotowanie:

Masło rozetrzeć z odrobiną soli, uformować wałeczki (długość odpowiednia do rozbitej piersi z kurczaka!). Wałeczki masła owinąć folią i odłożyć do lodówki.

Piersi dobrze rozbić tłuczkiem na płaskie kotlety. Każdą pierś oprószyć solą i pieprzem. Na każdej piersi ułożyć wałeczek masła i zwijać roladki.

Na trzech talerzach umieścić mąkę, bułkę tartą i rozkłócone jajko. Zawinięte kotlety opanierować w mące, potem w jajku i bułce tartej i odstawić do lodówki, na mniej więcej godzinę.

Popularne wiadomości teraz

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Przepis na domowe lody śmietankowe w 5 minut. Nie potrzeba żadnej maszynki do lodów!

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Smażyć kotlety w głębokim tłuszczu, aż będą złote (około 10 minut). Najlepiej wkładać je do tłuszczu małymi partiami, by nie obniżać temperatury smażenia. Wówczas Devolaye zachowają chrupiącą skórkę na zewnątrz, a wewnątrz będą soczyste i miękkie.

DOBRA RADA: Do masła, które wędruje do środka roladek można dodać czosnek i świeże zioła, np. pietruszkę, szczypiorek, tymianek.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com