Jednym z pomysłów na spędzenie ciekawego weekendu z dziećmi jest zwiedzanie Inwałd Parku, który jest położony we wsi Inwałd (województwo małopolskie) w odległości 60 km od Krakowa i 80 km od Katowic. Główną atrakcją Inwałd Parku jest Park Miniatur „Świat Marzeń”.

Tutaj wasze dzieciaku będą mogły odbyć niezwykłą podróż do kilku krajów jednocześnie: Australii, Grecji, Włoch, Chin, Meksyku, Niemiec, Francji oraz zapoznać się z miniaturowymi zabytkami architektury charakterystycznymi dla każdego z tych krajów. W ciągu zaledwie jednego dnia każdy gość parku może zobaczyć Wieżę Eiffla i Statuę Wolności, zrobić zdjęcie przy Bramie Brandenburskiej, przejść przez Wielki Mur Chiński i podziwiać gondole w kanale w pobliżu Placu Św. Marka w Wenecji. W tym Parku również można poczuć się jak prawdziwy Guliwer, ponieważ większość miniatur wykonano w skali 1:15, a niektóre - 1:10.

Jednak Inwałd Park składa się nie tylko z Parku Miniatur. Tutaj również możecie odwiedzić Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandie, Jaskinie Tajemnic, labirynty oraz oryginalne kawiarnie tematyczne, skorzystać z różnorodnych atrakcji w Lunaparku, cofnąć się w czasie do XV wieku i przenieść się do średniowiecznej wioski, w której można spotkać rzemieślników tamtych czasów – garncarzy, kowali, szewców, jak również zagrać w kręgle lub bilard, a następnie odwiedzić fortecę i zagrać tam w laserowe paintball w otoczeniu smoków i rycerzy.

Na terenie Parku Inwałd znajduje się również mini zoo, w którym można zobaczyć, a nawet karmić różne zwierzęta, zarówno egzotyczne, jak i powszechnie znane.

Kolejnym miejscem, które należy odwiedzić w tym parku, jest Ogród Iwana Pawła II, nazywany także żywym muzeum życia papieża. Na 3 hektarach parku rozpościera się obraz przedstawiający postać Jana Pawła II wraz z Bazyliką św. Piotra na Watykanie i Bazyliką Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Aby stworzyć ten żywy obraz, niezbędne było około 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów, a także tony kamieni, żwiru i gruzu. Można tu spacerować alejkami, podziwiać przyrodę i jednocześnie dowiedzieć się o niezwykłych historiach z życia Jana Pawła II. Na terenie Parku znajduje się pole namiotowe oraz kemping, a także hotel.

Popularne wiadomości teraz

Kotlety jajeczne najlepsze na obiad

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Najmniejszy kot na świecie, który na zawsze pozostaje kociakiem

Ceny biletów wstępu do Parku Inwałd:

  • dzieci do 3 lat - 1 zł
  • dzieci od 3 lat i uczniowie w wieku do 26 lat - 60 zł
  • dorośli - 70 zł
  • bilet rodzinny (2+2) - 240 zł

Bilet do Parku Miniatur w Inwałd Parku jest ważny przez 2 dni od momentu zakupu. Bilety można kupić w kasie, jak również online. Latem Park jest czynny w godzinach 09-19.00 w dni powszednie i 09-20.00 w weekendy oraz święta.