Jednym z pomysłów na spędzenie ciekawego weekendu z dziećmi jest zwiedzanie Inwałd Parku, który jest położony we wsi Inwałd (województwo małopolskie) w odległości 60 km od Krakowa i 80 km od Katowic. Główną atrakcją Inwałd Parku jest Park Miniatur „Świat Marzeń”.

Tutaj wasze dzieciaku będą mogły odbyć niezwykłą podróż do kilku krajów jednocześnie: Australii, Grecji, Włoch, Chin, Meksyku, Niemiec, Francji oraz zapoznać się z miniaturowymi zabytkami architektury charakterystycznymi dla każdego z tych krajów. W ciągu zaledwie jednego dnia każdy gość parku może zobaczyć Wieżę Eiffla i Statuę Wolności, zrobić zdjęcie przy Bramie Brandenburskiej, przejść przez Wielki Mur Chiński i podziwiać gondole w kanale w pobliżu Placu Św. Marka w Wenecji. W tym Parku również można poczuć się jak prawdziwy Guliwer, ponieważ większość miniatur wykonano w skali 1:15, a niektóre - 1:10.

Jednak Inwałd Park składa się nie tylko z Parku Miniatur. Tutaj również możecie odwiedzić Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandie, Jaskinie Tajemnic, labirynty oraz oryginalne kawiarnie tematyczne, skorzystać z różnorodnych atrakcji w Lunaparku, cofnąć się w czasie do XV wieku i przenieść się do średniowiecznej wioski, w której można spotkać rzemieślników tamtych czasów – garncarzy, kowali, szewców, jak również zagrać w kręgle lub bilard, a następnie odwiedzić fortecę i zagrać tam w laserowe paintball w otoczeniu smoków i rycerzy.

Na terenie Parku Inwałd znajduje się również mini zoo, w którym można zobaczyć, a nawet karmić różne zwierzęta, zarówno egzotyczne, jak i powszechnie znane.

Kolejnym miejscem, które należy odwiedzić w tym parku, jest Ogród Iwana Pawła II, nazywany także żywym muzeum życia papieża. Na 3 hektarach parku rozpościera się obraz przedstawiający postać Jana Pawła II wraz z Bazyliką św. Piotra na Watykanie i Bazyliką Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Aby stworzyć ten żywy obraz, niezbędne było około 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów, a także tony kamieni, żwiru i gruzu. Można tu spacerować alejkami, podziwiać przyrodę i jednocześnie dowiedzieć się o niezwykłych historiach z życia Jana Pawła II. Na terenie Parku znajduje się pole namiotowe oraz kemping, a także hotel.

Popularne wiadomości teraz

Michał Wiśniewski towarzyszył najstarszej córce podczas studniówki. Artysta okazał szacunek Mandarynie

Natalia Siwiec błaga ukochanego o wybaczenie. Szczere wyznanie w dwóch językach zaskoczyło fanów

Przez pięć lat będzie szczęście i sukces: znaki zodiaku, z którymi fortuna zawsze będzie blisko

Kobieta urodziła od razu 10 dzieci i ustanowiła rekord świata

Ceny biletów wstępu do Parku Inwałd:

  • dzieci do 3 lat - 1 zł
  • dzieci od 3 lat i uczniowie w wieku do 26 lat - 60 zł
  • dorośli - 70 zł
  • bilet rodzinny (2+2) - 240 zł

Bilet do Parku Miniatur w Inwałd Parku jest ważny przez 2 dni od momentu zakupu. Bilety można kupić w kasie, jak również online. Latem Park jest czynny w godzinach 09-19.00 w dni powszednie i 09-20.00 w weekendy oraz święta.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Klęska Sylwii Grzeszczak w „The Voice Poland”. Fani są zażenowani poziomem jej grupy

  2. Kobieta bez zębów publikuje w sieci swoje metamorfozy. Jej filmiki to hit sieci

  3. Ostatnia cyfra roku Twojego urodzenia zdradza prawdę o tym jaka jesteś. Sprawdź to

  4. Makijażystka odmłodziła 80-letnią klientkę o kilkadziesiąt lat. Jej zmiana robi wrażenie

  5. Na plecach kobiety pojawił się bąbel z dziurką. Co to było? Diagnoza powaliła ją na kolana