Afrykarium to chyba najpopularniejsza atrakcja słynnego wrocławskiego ZOO oraz pierwsze w Polsce oceanarium. To jest świetna atrakcja, która robi ogromne wrażenie zarówno na dzieci jak i dorosłych, oraz pozwala poznać wodny świat Afryki, który przyciąga nie tylko miłośników egzotyki.

Oceanarium obejmuje około 21 basenów o łącznej objętości 15 milionów litrów, w których mieszka ponad 250 gatunków ryb oraz innych przedstawicieli środowiska wodnego Afryki. Podzielony jest na strefy tematyczne odpowiadające faunie różnych regionów Afryki:

Morze Czerwone (przedstawia ekosystem rafy koralowej, gdzie można poznać ponad 60 gatunków egzotycznych ryb).

Afryka Wschodnia (tutaj można spotkać hipopotamów nilowych, najmniejszych antylop świata, czyli dikdików, niezwykłe gryzonie oraz endemicznych ryb z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich).

Wybrzeże Szkieletów (niezwykle ciekawa i popularna strefa – tutaj można zobaczyć kotików afrykańskich, a także pingwinów, czyli ulubieńców wszystkich dzieci. Ponadto można tu zobaczyć mureny, meduzy oraz takie niezwykle gatunki ryb jak np. skrzydlica).

Popularne wiadomości teraz

Mężczyzna poślubił dziewczynę i wychował jej dziecko. Wiele lat później ich córka postanowiła poznać własnego ojca

„Babciu, czy dostaniemy pierogi: Nie, one są dla Andrzeja, dla was już zrobiłam kanapki z margaryną”

„Przez pięć lat myślałam, że mój mąż już nie żyje, ale pewnego dnia prawda wyszła na jaw: dlaczego nie zauważyłam tego wcześniej"

„W pierwszych miesiącach po porodzie marzyłam, że ktoś zabierze syna, ale dwadzieścia lat później zdałam sobie sprawę, jak bardzo zgrzeszyłam”

Kanał Mozambicki (nie ma nic dziwnego w tym, że ten 18-metrowy przezroczysty tunel z akrylu jest najczęściej odwiedzana w całym Afrykarium strefa – on pozwala podziwiać rekinów, żółwia zielonego, płaszczek, a także innych nie mniej ciekawych mieszkańców Kanału Mozambickiego).

Dżungla nad rzeką Kongo (tutaj spotkasz niebezpiecznych krokodyli nilowych, przesłodkich manatów, a także przeróżne gatunki ptaków żyjących w dżunglach).

Ceny biletów wstępu do Afrykarium we Wrocławiu:

  • dzieci do 3 lat i osoby powyżej 75 roku życia - bezpłatnie
  • dzieci od 3 do 7 lat - 40 PLN
  • studenci - 40 PLN
  • dorośli - 50 PLN
  • bilet rodzinny (2 + 3) - 160 PLN

Bilet uprawnia do zwiedzenia nie tylko Afrykarium, lecz także całego ZOO, co jest bardzo wygodne. Bilety można kupić online. Afrykarium jest czynny od 9 do 18 godziny od poniedziałku do czwartku, a od piątku do niedzieli, jak również w święta o godzinę dłużej, czyli do 19 godziny. Do ZOO oraz Afrykarium można dotrzeć komunikacją miejską: tramwajami nr 1, 2, 4, 10 lub autobusami nr 115, 145 i 146.

Afrykarium to miejsce, które zachwyca pięknem natury, i do którego chce się wrócić jeszcze nie raz.