Każda osoba ma jedną rodzinę. Nie wybieramy jej, tak jak nie wybieramy naszych rodziców. Biblia ma wyraźne polecenie: szanować swoich rodziców. Nie szanuj ich, ale czytaj je. Oznacza to, że musimy nie tylko doceniać ich zalety. Jesteśmy zobowiązani do ich przeczytania, nie spekulując, dlaczego należy to zrobić.

Modlitwa za naszych rodziców

Martyna Wojciechowska o koronawirusie. Czy to koniec dla jej wyjazdów do innych krajów?

Modlitwa jest sposobem komunikowania się z Bogiem. Wiele osób nie rozumie, że każdy, nawet mordercy i gwałciciele, ma prawo się modlić. Łaska Boża umożliwia szczere wezwanie do Boga, nawet jeśli wydaje nam się, że nie jesteśmy tego godni.

Popularne wiadomości teraz

"Przypadkowo zobaczyłem notatkę w kieszeni mojej żony. Po jej przeczytaniu odłożyłem ją z powrotem i rozpłakałem się"

"Ola nie reagowała na wybryki teściowej, ale tego dnia przesadziła. Nie mogła już tego znieść i opuściła dom"

"Chcę iść do mojej kochanki, ale jeśli zostawię żonę, zostanę z niczym"

"Czasami życie jest niesprawiedliwe dla ludzi: mój były prowadzi wspaniałe życie, nie płaci alimentów, a ja z trudem wiążę koniec z końcem"

Orto modlitwa za naszych i ważnych ludzi w naszym życiu, a właśnie za naszych rodziców.

Maja Kapłon z The Voice of Poland miała poważną operację. Co z nią się stalo?

Boże Ojcze, dziękuję Ci za miłość do rodziców, która jest zaszczepiona w sercu moim. Nie dopuść, aby to uczucie kiedykolwiek wygasło we mnie; chroń mię od tego wszystkiego, co by ich zmartwić lub zasmucić mogło i nie pozwól, abym zapomniał, że im życie, wychowanie i opiekę winien jestem. Nie mogę ja im odwdzięczyć się za wszystkie dobro jakie mi wyświadczyli, Ty więc, o mój Boże, nagródź ich za mnie. Ześlij na nich wszystko co dobre, pozwól im długo i szczęśliwie żyć, a mną tak kieruj, ażebym ich zawsze szanował i kochał, żadnej przykrości im nie sprawił, a z czasem stał się podporą ich starości.
Amen.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com