Autorzy badania zidentyfikowali dwa warianty genów wpływających na sens życia oraz jeszcze sześć wariantów genów odpowiedzialnych za szczęście. Istnienie wariantów genetycznych zapewniających sens życia dowodzi, że różnice między ludźmi w tak trudnym procesie poznawczym częściowo można wyjaśnić czynnikami biologicznymi.

Jeśli nauka odkryje, co dokładnie powoduje różnice między ludźmi, będzie można to wykorzystać do pomocy tym, którzy czują się nieszczęśliwi i nie mogą znaleźć sensu życia.

Sposoby na jesienną chandrę

Angelina Jolie wyznaje całą prawdę o swoim zdrowiu!

Popularne wiadomości teraz

Rodzice Anny nie wzięli udziału w ślubie, mówiąc swojej jedynej córce, że to małżeństwo nie przetrwa

"Czułam się zbyt stara i zbyt zmęczona, by mieć kolejne dziecko, ale Adam zrobił wszystko, co w jego mocy, by zmienić moje zdanie"

"Co za zdrada, nie mam pojęcia, od kogo są te bukiety": byli dobroczyńcy, którzy powiedzieli mi o twoich podróżach

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Badanie pokazało, że istnieją zewnętrzne czynniki wpływające na poczucie szczęścia, ale nie sensu życia, i odwrotnie. W przyszłości naukowcy planują ustalić, jakie zewnętrzne czynniki odpowiadają za tę różnicę. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com