„Kiedy miał się wspinać na kolejną wydmę, jego serce szepnęło mu: „Nie zapominaj jednak, że twoje serce jest tam, gdzie twój skarb” - Paulo Coelho.

Według starej hinduskiej legendy kiedyś wszyscy ludzie byli bogami, ale oni tak bardzo rozkoszowali się swoją boskością, że Brahma, bóg, stwórca świata, postanowił odebrać im ten dar i schować go w miejscu, w którym nikt nie mógłby go znaleźć. Dokładnie mówiąc, nikt nie mógłby znaleźć to miejsce bez pomocy innych bogów.

„Zakopmy ludzką boskość głęboko w ziemi” - zaoferowali doradcy.

Brahma odpowiedział: „Nie, to jest zły pomysł, ponieważ wtedy ludzie zaczną kopać ziemię i znajda ją”.

Bogowie powiedzieli: „Dobrze, zatopmy ją na dnie najgłębszego oceanu”.

Popularne wiadomości teraz

Tak dziś wygląda serialowa Ewa z "Barw szczęścia". 15-letnia Gabriela Ziembicka stała się prawdziwą pięknością

Justyna Żyła, zakochana bardziej niż kiedykolwiek, otrzymała miły prezent od swojego ukochanego. "I jak go tu nie kochać"

Anna Klara Teodora świętuje 2. urodziny. Joanna Kurska przygotowała w tym dniu dla swojej córki wiele niespodzianek

Nowe wieści o stanie zdrowia żony Dawida Kubackiego. W jakim stanie jest Marta Kubacka

Brahma odpowiedział: „Nie, to również nie ma sensu, ponieważ nauczą się nurkować i w końcu znajdą ja”.

Wtedy bogowie zapytali: „A może schować ja na szczycie najbardziej nieprzystępnej góry, w najdalszym zakątku Ziemi?”

Brahma ponownie pokiwał przecząco głową. „Nie, to też nie zadziała, ponieważ w końcu będą wspinać się na każdą górę, wspinać się na każdy szczyt, przeszukiwać każdą ukrytą jaskinię i znajda i opanują swoją boskość”.

Bogowie byli już bardzo zirytowani. Oni bezradnie rozłożyli ręce, aby pokazać, że się poddają. "Nie ma dla niej miejsca na tym świecie!”- zaczęli narzekać bogowie. Gdziekolwiek schowamy ludzką boskość, ludzie ją znajdą”.

Brahma zamilkł i zamyślił się. Przez dość długi czas nie powiedział ani słowa, głęboko pogrążony we własnych myślach. W końcu spojrzał na innych bogów i iskra błysnęła w jego oczach. „Oto co zrobimy” - powiedział. „Schowamy ich boskość w miejscu, które oni zazwyczaj ignorują – w samym centrum ich własnej istoty”.

Bogowie bardzo się ucieszyli. Ależ oczywiście! To było idealne miejsce! Wszyscy zgodzili się na to i schowali tam ludzka boskość”.

Minęły wieki, ale ludzie wciąż desperacko szukają ja: podróżują, kopią, nurkują, wspinają się na szczyty i badają każdy centymetr planety, próbując znaleźć to, co ich zdaniem, oni kiedyś stracili...