A więc, ważne jest, aby dziecko w wieku od l49u3,5-4 lat wiedziało:
1. imię i nazwisko swoje (imię i nazwisko matki i taty).
2. Adres domowy.
3. Kto pierwszy wejdzie do windy (osoba dorosła), kto wyjdzie (dziecko).
4. Obcym ludziom dziecko nie otwiera drzwi, nawet jeśli jest to Święty Mikołaj lub Świnka Peppa.
5. Co zrobić, jeśli nagle się zgubiłeś? (dziecko musi pozostać na tym samym miejscu, żeby dorosły mógł go znaleźć, kiedy idziecie do miejsc, gdzie może być tłum, dziecko musi mieć bransoletkę z telefonem rodzica).
6. Zasady majtek (co jest w majtkach - intymne części ciała, ludzie ich nie pokazują, inni nie powinni dotykać, dotykać mogą tylko rodzice podczas kąpieli, lekarzy za zgodą rodziców.
7. Nie brać od obcych ludzi zabawki, jedzenie, jakiekolwiek rzeczy.
8. Kiedy ktoś inny próbuje zabrać dziecko z płacu zabaw, i mówi, że rodzice tutaj obok czekają, dziecko pyta, albo krzycze! (- Mamo, a ta osoba nie obrazi się na mnie, jeśli nie pójdą z nią? - Małe dziecko może zapytać. - Twoje bezpieczeństwo i zdrowie jest ważniejsze niż cokolwiek innego na świecie. I nie jesteś odpowiedzialny za uczucia dorosłych.)
9. Umyj ręce po ulicy.
10. Zawsze pytaj o pozwolenie, kiedy chcesz wziąć coś, co nie jest twoje.

Temat majtek musi być traktowany tak samo, jak mycie rąk. Ważnym jest utrzymanie równowagi pomiędzy poczuciem bezpieczeństwa i zasadami bezpieczeństwa (np. przepisy ruchu drogowego pomagają podtrzymywać życie na drogach bezpieczniejszym) a poczuciem, że świat jest całkowicie niebezpieczny.
Bezpiecznego dorastania!