Ksiądz w swoim nagraniu publicznie obraził polskie kobiety, porównując je do klaczy i chwastów. Wywołał kontrowersje, skrytykował Polki za noszenie spodni oraz butów na szpilce.

Nazywanie Polek "schłopiałymi babami" jest nie do przyjęcia. To język pełen pogardy i upokorzenia wobec kobiet. Ksiądz Woźnicki wykorzystuje swoją pozycję duchownego do szerzenia nienawiści i dyskryminacji. Niestety, nie jest to pierwszy raz, kiedy wypowiedzi tego duchownego wywołują kontrowersje i obrażają kobiety.

Poznanianki to się tak ubierają, że nie idzie na to patrzeć - grzmiał ze swojej mównicy. - Na ulice jak wyjdą, to męskie oko jak na to patrzy, to jakbyś chwasta na ulicy zobaczył, to więcej ucieszy niż takie widoki. To jest po prostu przerażające. To jest z zewnątrz, a pytanie, co jest w duszy - kontynuuje w swoim nagraniu ksiądz Woźnicki.

Schłopiałe baby - skwitował duchowny.

W swojej specjalnie przygotowanej kaplicy, ksiądz Woźnicki przedstawił swoją teorię na temat kobiet noszących buty na szpilkach. Jego słowa są pełne seksizmu i uprzedzeń, sugerując, że kobieta zakłada wysoki obcas nie dla własnego komfortu, ale po to, aby wywyższać się nad innymi. Dodatkowo, ksiądz skierował swoje krytyczne spojrzenie na stylistów, sugerując, że większość z nich to homoseksualiści, którzy układając modę, mają zły zamiar wobec kobiet.

Popularne wiadomości teraz

"Moja teściowa uważa, że mój mąż postąpił szlachetnie, ponieważ poczekał z rozwodem, aż skończę urlop macierzyński"

"Kiedy mój mąż nie chciał naprawiać kranu ani wykonywać prac domowych, przestałam dla niego gotować"

"Gdy tylko pensja mojego męża wzrosła, wszystkie obowiązki w domu spadły na moje barki: teraz zachowuje się jak dyrektor"

"Kiedy mój były mąż poprosił mnie, żebym do niego wróciła, myślałam, że za mną tęskni: wszystko okazało się prostsze, potrzebował sprzątaczki"

Tego rodzaju wypowiedzi są nie tylko nieodpowiedzialne, ale także szkodliwe dla społeczeństwa. W czasach, gdy powinniśmy promować wzajemne szacunek i równość, takie słowa tylko podważają postępy w budowaniu sprawiedliwej i tolerancyjnej społeczności.

Reakcja społeczeństwa na te skandaliczne wypowiedzi księdza Woźnickiego jest jednoznaczna - wymaga się przeprosin oraz podjęcia odpowiednich działań przez odpowiednie instytucje kościelne. Nie można tolerować obrażania kobiet i szerzenia nietolerancji, nawet jeśli pochodzi to od duchownego. Każdy powinien być odpowiedzialny za swoje słowa i czyny, a szczególnie ci, którzy pełnią funkcje publiczne i mają wpływ na innych.

Dlaczego kobieta zakłada wysoki obcas? Powiedzą, że się dobrze czuje. Nie dobrze po to, żeby się dobrze czuć. Dobrze czuje się wtedy, kiedy się wywyższa - mówił. Oberwało się również stylistom. Zdaniem księdza Woźnickiego „większość stylistów i prezenterów to homoseksualiści”, którzy „układając modę, mszczą się na kobietach, aby je oszpecić”.

Pisaliśmy również o: Marcin Hakiel dumny z córki, która zrobi wrażenie na swojej komunii. Jak wyglądała próba w kościele

Może zainteresuje Cię to: Anna Mucha pozbawiona telefonu! Skandaliczne zdjęcia w rękach złodzieja. Pierwsze już opublikowane

Przypominamy o: Poruszające słowa ojca Kamilka, który walczy o drugiego syna. "Fabianek płacze, gdy wychodzę"