Ksiądz w swoim nagraniu publicznie obraził polskie kobiety, porównując je do klaczy i chwastów. Wywołał kontrowersje, skrytykował Polki za noszenie spodni oraz butów na szpilce.

Nazywanie Polek "schłopiałymi babami" jest nie do przyjęcia. To język pełen pogardy i upokorzenia wobec kobiet. Ksiądz Woźnicki wykorzystuje swoją pozycję duchownego do szerzenia nienawiści i dyskryminacji. Niestety, nie jest to pierwszy raz, kiedy wypowiedzi tego duchownego wywołują kontrowersje i obrażają kobiety.

Poznanianki to się tak ubierają, że nie idzie na to patrzeć - grzmiał ze swojej mównicy. - Na ulice jak wyjdą, to męskie oko jak na to patrzy, to jakbyś chwasta na ulicy zobaczył, to więcej ucieszy niż takie widoki. To jest po prostu przerażające. To jest z zewnątrz, a pytanie, co jest w duszy - kontynuuje w swoim nagraniu ksiądz Woźnicki.

Schłopiałe baby - skwitował duchowny.

W swojej specjalnie przygotowanej kaplicy, ksiądz Woźnicki przedstawił swoją teorię na temat kobiet noszących buty na szpilkach. Jego słowa są pełne seksizmu i uprzedzeń, sugerując, że kobieta zakłada wysoki obcas nie dla własnego komfortu, ale po to, aby wywyższać się nad innymi. Dodatkowo, ksiądz skierował swoje krytyczne spojrzenie na stylistów, sugerując, że większość z nich to homoseksualiści, którzy układając modę, mają zły zamiar wobec kobiet.

Popularne wiadomości teraz

Maciej Kurzajewski zaskakuje Kasię Cichopek luksusami. Chyba nieźle się rozrzutkował. Ten gadżet wzbudza sensację

Pożegnanie pełne emocji. Kowalczyk wypowiada słowa, które zostaną zapamiętane na zawsze. "Nie zawiodę go"

Polska ikona filmowa gwiazda "Czterech pancernych i psa" nie żyje. Wygląd miejsca spoczynku zaskoczy każdego

Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Miodowych lat". Tadeusz Wieczorek był legendą filmową

Tego rodzaju wypowiedzi są nie tylko nieodpowiedzialne, ale także szkodliwe dla społeczeństwa. W czasach, gdy powinniśmy promować wzajemne szacunek i równość, takie słowa tylko podważają postępy w budowaniu sprawiedliwej i tolerancyjnej społeczności.

Reakcja społeczeństwa na te skandaliczne wypowiedzi księdza Woźnickiego jest jednoznaczna - wymaga się przeprosin oraz podjęcia odpowiednich działań przez odpowiednie instytucje kościelne. Nie można tolerować obrażania kobiet i szerzenia nietolerancji, nawet jeśli pochodzi to od duchownego. Każdy powinien być odpowiedzialny za swoje słowa i czyny, a szczególnie ci, którzy pełnią funkcje publiczne i mają wpływ na innych.

Dlaczego kobieta zakłada wysoki obcas? Powiedzą, że się dobrze czuje. Nie dobrze po to, żeby się dobrze czuć. Dobrze czuje się wtedy, kiedy się wywyższa - mówił. Oberwało się również stylistom. Zdaniem księdza Woźnickiego „większość stylistów i prezenterów to homoseksualiści”, którzy „układając modę, mszczą się na kobietach, aby je oszpecić”.

Pisaliśmy również o: Marcin Hakiel dumny z córki, która zrobi wrażenie na swojej komunii. Jak wyglądała próba w kościele

Może zainteresuje Cię to: Anna Mucha pozbawiona telefonu! Skandaliczne zdjęcia w rękach złodzieja. Pierwsze już opublikowane

Przypominamy o: Poruszające słowa ojca Kamilka, który walczy o drugiego syna. "Fabianek płacze, gdy wychodzę"