Tego dnia na świat przyszły sześcioraczki z Tylmanowej, stając się pierwszym takim rodzeństwem w kraju.

Maluchy urodziły się w 29. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie, wzbudzając zdumienie zarówno u lekarzy, jak i całej społeczności.

Początek porodu był mocno zaskakujący, gdyż lekarze spodziewali się piątki niemowląt. Jednakże, gdy maluchy zaczęły przychodzić na świat, okazało się, że rodzina powitała cztery dziewczynki i dwóch chłopców.

Zosia, Kaja, Malwina, Nela, Filip i Tymon - te imiona na zawsze zapisały się w historii jako pierwsze sześcioraczki w Polsce.

Popularne wiadomości teraz

"Całe życie zdmuchiwałam z ciebie kurz, a ty poszedłeś do swojej kochanki: to twoja wina"

"Jeśli chcecie żyć szczęśliwie, nigdy nie dawajcie swoim mężczyznom drugiej szansy. Po rozwodzie nauczyłam się tej lekcji na zawsze"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Mieliśmy wesele. Daliśmy tej parze mieszkanie, które oszczędzaliśmy dla naszej córki. Urządziliśmy je": co jeszcze możemy zrobić

Statystycznie rzecz biorąc, tak mnoga ciąża zdarza się raz na 4,7 miliarda przypadków, co czyni narodziny sześcioraczków jeszcze bardziej wyjątkowymi.

Dzieci przyszły na świat w różnych wagach - od największej, która wynosiła 1,3 kilograma, do najmniejszej, która ważyła zaledwie 800 gramów. Filip jest najstarszym z rodzeństwa, a następnie przyszły na świat Zosia, Tymon, Nela, Kaja i Malwina.

Ze względu na wcześniejsze narodziny, maluchy wymagały specjalnej opieki lekarskiej. Najdłużej w szpitalu przebywała Malwina, a cała rodzina musiała czekać aż 113 dni, aby wreszcie być razem w swoim domu. Tam na sześcioraczki czekał również starszy brat, Oliwier, który nie mógł doczekać się spotkania z nowymi członkami rodziny.

Cztery lata po tym niesamowitym porodzie, sześcioraczki z Tylmanowej są pełne życia i radości. Choć ich początki były trudne, rodzina nieustannie wspierała i dbała o ich zdrowie i dobrostan.

To historia niezwykłej siły i determinacji, która zainspirowała wiele osób w całym kraju. Dziś świętują one swój czwarty rok życia, a ich historia pozostaje jednym z najbardziej niezwykłych przypadków narodzin w Polsce.

Pisaliśmy również o: Wielka decyzja Viki Gabor. Czy zawiesi swoją karierę muzyczną? Oto warunek, który postawili jej rodzice

Może zainteresuje Cię to: Urocze chwile na Instagramie żony Michała Wiśniewskiego: Falco pokazuje, jak przyjął małego Noela Cloe

Przypominamy o: Dramatyczny moment. Trzyletni chłopiec spacerował po parapecie na wysokości drugiego piętra